Pagrindinis > Renginiai > Akcija prie ,,Zujūnų“ tvenkinio: Stop valdžios abejingumui!

Sunerimę dėl pavojingu vandens telkiniu virtusio buvusio smėlio karjero, vadinamo ,,Zujūnų tvenkiniu“, Susivienijimo Žali.LT aktyvistai kartu su Justiniškių bendruomene liepos 21 d. 17 val. rengia akciją „Stop abejingumui“. Akcija vyks Vilniaus raj. Zujūnų seniūnijos Antežerių kaime, Žalioji g. 22, šalia mažiausiai dvi jaunas gyvybes nusinešusio klampaus pavojingai gilėjančio vandens telkinio.

Akciją paskatino prieš du metus tvenkinyje žuvusio berniuko mamos pagalbos šauksmas. Ja siekiama atkreipti gyventojų ir vietos valdžios dėmesį ir paraginti imtis veiksmų užkertant kelią nelaimėms ateityje.

„Šioje istorijoje labiausiai glumina valdžios ir verslo atstovų abejingumas užsidirbus iš gamtos išteklių, pasekmes palikti visuomenei. Vandens prisipildęs smėlio karjeras masina žmones atsigaivinti vasaros karščių metu. Kad jis itin pavojingas, staiga gilėjantis, nesaugiu dugnu, su gausybe sūkurių, abejotinos higienos būklės – niekam tai nerūpi. Tad nelaimės čia kartojasi. Blogiausia, kad net po jų, nei tvorų, nei įspėjamųjų ženklų, nei gelbėjimo komandų neatsirado“, – piktinasi Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja Virginija Vingrienė.

Anot jos, valdžios atstovai prabilo, kad seniai baigtą eksploatuoti karjerą planuojama užpilti iki 2022 m. ir jo vietoje suformuoti sklypus, bet tai ne priežastis nieko nedaryti dabar. „Oficialiai – tai net ne vandens telkinys, o buvęs smėlio karjeras. Kodėl žiūrima pro pirštus net neįspėjus žmonių? Laukiama kol skaudi nelaimė vėl pasikartos? Kai vietos valdžia nereaguoja, nors, anot vietinių, skendimo atvejai dažni, ir net vaikus palaidojusių motinų ašaros neįpareigoja jų veikti, imamės iniciatyvos mes. Vieno žuvusiųjų berniukų mamos paprašyti siekiame įspėti žmones apie telkinyje tykančius pavojus, pastatydami atitinkamus ženklus. Kartu norime priversti valdžią dirbti – imantis skubių priemonių, kad nelaimių ateityje būtų išvengta“, – pažymi žalioji aktyvistė.

Vienos iš šios akcijos iniciatorių Svelanos Bukinos siekis, padėti kitoms šeimoms išvengti jos šeimą palietusių nelaimių. „Bėda ta, kad nei mano vaiko mirtis, nei po metų nutikusi kita nelaimė, nei dar kelios mirtys netapo rimtu signalu veikti. O juk priemonių nesiimant nelaimės, kurių galima buvo išvengti, kartojasi. Mano misija šiandien – padaryti viską, ką galiu, kad joms būtų užkistas kelias ir motinoms nereikėtų laidoti žuvusių vaikų“, – teigia moteris.

Akcijos metu tvenkinys bus apjuostas žvakučių juosta, pastatytas apie pavojų įspėjamasis ženklas, renkami parašai po tekstu Vilniaus raj. savivaldybei ir kitoms atsakingoms institucijoms, prašant imtis veiksmų tvenkinį sutvarkyti, užtikrinti gelbėtojų darbą, žmones įspėti ir užkisti kelią nelaimėms ateityje. Į renginį pakviesti ir savivaldybės, seniūnijos, policijos, aplinkosaugininkų atstovai situacijai aptarti, surandant tinkamiausius sprendimus.

One Comment, RSS

  • Pasiūlymas

    rašo:
    2016-07-21 at 14:15

    Būtų gerai, jei būtų pranešama ne tik apie akcijas, bet atsirastų ir bent šioks toks vietovės planas, kaip rasti, bei nurodoma, kur ir kokio visuomeninio transporto stotelės yra netoliese.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*