Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Žalieji neišsigando nakties

Susirinkusieji į Derliaus šventę Pilaitėje nepabūgo ir nakties. Nepaisant to, kad ji visus užklupo – šventės dalyviai susibūrė ir ėmė tvarkyti bendruomenės daržo lysves: kas pasišviesdami mobiliaisiais telefonais, kas drąsiai, nebijodami tamsos. Tuo tarpu kiti kibo skaldyti malkų ir kurti laužą sriubai virti. Netrukus ši vieta tapo traukos centru. Visi buriavosi aplink ugnį, dalinosi įspūdžiais, ruošė sriubos sudedamąsias dalis.

Sriubą patikėjus į patikimas kelių žmonių rankas, visi sugužėjo į Pilaitės kultūros centro „Beepart“ patalpas. Čia pirmąją paskaitą skaitė Gražvydas Jegelevičius. Jis pasidalino ilgos kelionės Lotynų Amerikoje įspūdžiais. Daugiausia dėmesio Gražvydas skyrė žemės ūkiui. Šventės dalyviai susipažino su tenykštėmis daržovėmis ir vaisiais, jų auginimo ypatumais. Taip pat sužinojo kaip atliekamos derliaus švenčių aukojimo apeigos ir kaip jos kito bėgant šimtmečiams. Susirinkusieji buvo nustebinti, jog iki šiol aukojimai yra tokie svarbūs vietiniams. Nemažiau buvo įdomu, kad ne tik vaisiai ir daržovės yra aukojamos, bet ir lamų embrionai.

Vėliau pranešimą skaitė Layrynas Okockis. Jis apžvelgė XX – XXI a. derliaus švenčių tradicijas. Tiesa pranešimo pradžioje lektorius pasidalino rašytinių šaltinių nuotrupomis, kuriose užfiksuotos pagoniškosios derliaus šventės tradicijos. Šventės dalyviai turėjo galimybę pamatyti senas nuotraukas ir analizuoti kokia informacija juose užkoduota: nuo derliaus nuėmimo proceso, tradicinių rūbų iki tam tikrais laikotarpiais naudotų įrankių.

Šventę vainikavo bendra dalyvių diskusija bei vaišės.

Fotografijas iš renginio galite rasti čia .

Šis renginys yra projekto „Ekošaknys“ dalis. Projektą remią Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*