Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Seminarai apie Bendruomenės daržus

Įgyvendindami Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Veiklaus jaunimo iniciatyvos programos  Bendruomenių daržų projektą, susivienijimo Žali.lt aktyvistai organizuoja seminarų ciklą, supažindindami visuomenę su miesto daržų iniciatyva ir jos idėjomis.

Bendruomenės daržų iniciatyvos pagrindinis tikslas – bendruomeniškumo skatinimas, suburiant žmones bendrai veiklai ir sudarant galimybę jiems pabendrauti, susiburti bei bendrai spręsti iškilusias bendras problemas. Kartu tai ir šviečiamoji priemonė vaikams, supažindinant juos su daržovių augimu, priežiūros ypatumais, sudarant sąlygas patiems prisiliesti prie šio proceso.

Nesvetimas ir aplinkosauginis aspektas, parodant galimybę miesto gyventojams išsiauginant daržoves patiems, taip prisidėti prie vartotjiškumo mažinimo, kartu sumažinant transpotavimo sukeliamą aplinkos taršą bei prisidedant prie klimato kaitos efekto mažinimo. Juo labiau, kad pats daržas puoselėjamas, vadovaujantis gamtosauginiu principu, nenaudojant cheminių augalų apsaugos priemonių ir sintetinių trąšų, taip pat tausiai naudojant dirvožemį ir minimalizuojant darbo sąnaudas.

Seminarų metu bus bandoma plačiau apžvelgti iniciatyvos tikslus, aptariant kiekvieną jų aspektą ir atsakant į rūpimus klausimus ir paieškant kelių šios iniciatyvos tobulinimui.

Tuo tikslu organizuojami šie seminarai:

Spalio 16 d. 18 val. Totorių g. 18 baro „Būsi trečias“ pirmo aukšto salėje vyks Susivienijimo „Žali.LT“ nario Gražvydo Jegelevičiaus paskaita, paliečianti gamtinės žemdirbystės ir bendruomenės daržų temą.

Spalio 23 d. 18 val. vyks Mindaugo Danio  paskaita „Bendruomenės daržai – kiekvieno miesto ateitis“.
Renginio vieta –  žalio maisto restoranas „RawRaw“, Totorių g. 3, Vilnius .

Spalio 30 d. 18 val. vyks Gintarės Jonušauskaitės paskaita tema „Bendruomenės daržai, vienas iš klimato kaitos mažinimo elementų“.
Renginio vieta – restoranas „Mano Guru“, Vilniaus g. 22/1, Vilnius.

Renginių metu vyks diskusijos, bus galimybė susipažinti ne vien su Bendruomenės daržų tema, bet ir kitomis žaliosiomis idėjomis bei naujais bendraminčiais, dalyvių lauks žaliosios, vegetariškos, žaliavalgiškos ar įprastinės vaišės.

Taip pat informuoje, kad

Spalio 26 d. 11 val. Sauliaus Jasionis, gamtinės žemdirbystės pradininkas ir puosėlėtojas Antakalniečių bendruomenės narius, Antakalnio mokyklų moksleivius ir kitus dalyvius supažindins su gamtinės žemdirbystės paslaptimis auginanat daržoves.
Renginį organizuoja Antakalniečių bendruomenė kartu su susivienijimu Žali.lt.
Renginio vieta – Antakalnio g. 17.

Maloniai laukiame visų besidominčiųjų ne tik bendruomės daržais bet ir žaliosiomis idėjomis, na, ir kviečiame pasiklausyti, išsakyti savo nuomonę, padiskutuoti ir draugiškai praleisti laiką žaliųjų bendraminčių rate.

EU_flag_progryia_LT-01

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*