Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Video Europos auditorijai Pilaitės miesto daržo tema

Sėkmingai startavusio susivienijimo Žali.Lt inicijuoto Pilaitės eko daržo projekto  tikslas – ne tiek išauginti ekologines daržoves, ar parodyti galimybę miesto bendruomenei apsirūpinti maistu patiems, kiek suburti žmones bendrai veiklai, sudarant jiems puikią galimybę pabendrauti, pabūti kartu, puoselėjant naujas idėjas, dalijantis patirtimi, sprendžiant iškilusias problemas. Kartu tai ir šviečiamoji priemonė kaimo ar sodo neturintiems vaikams, susipažinti su daržovių augimu, jų priežiūros ypatumais, patiems pagal galimybes prisiliečiant prie šio proceso.

Todėl visą ekodaržo etapą lydėjo bendruomeniški renginiai, pradedant daržo įrengimo ir baigiant derliaus nuėmimo švente, kurių metu žmonės bendrai sėjo ir sodino daržoves, prižiūrėjo jų auginimą, nuėmė derlių, ant laužo virė sriubą, dalijosi idėjomis, mintimis, rungėsi viktorinose, pristatė daržovių parodas, klausėsi paskaitų ekologine tematika.

Vienas iš esminių eko daržo tikslų yra jo aplinkosauginis atspalvis. Pats daržas įrengtas taikant gamtinės žemdirbystės principą, kurio dėka tausojama aplinka dirvos derlingumas ir minimalizuojamos  darbo sąnaudos, nenaudojamos trąšos ir augalų apsaugos priemonės, augalams auginimui pasinaudojant tik gamtos dovanojamais resursais.

Dėl aplinkosauginio aspekto Pilaitės Ekodaržu susidomėjo Europos Komisijos klimato kaitos biuras, pakvietęs šią iniciatyvą dalyvauti projekte klimato kaitos mažinimo klausimu. Tuo tikslu Europinei auditorijai pristatytas Vokietijos kino kompanija „Kobalt production GmbH“ sukurtas dokumentinis filmas, pristatanti Pilaitės Eko daržo idėją.

Projektas varžėsi ir „Vilniaus dienos“ organizuojamame pilietinių iniciatyvų konkurse ir susilaukė ir kitų bendruomenių sudomėjimo. Todėl  kitais metais norime paskleisti šią idėją, kaip galima plačiau pakviesdami ir kitas bendruomenes jungtis, padėdami joms įsirengti analogiškus daržus bei puoselėti naujas idėjas. Be to, pavasarį  esame pasirengę panašų daržą įrengti ir Vilniaus miesto centre, kur su juo galės susipažinti dar daugiau miestiečių, ypač vaikų.

Kartu ketiname patobulinti ir paties Pilaitės ekodaržo idėją, išplėsdami jo plotą, išbandydami naujas daržovių auginimo metodikas bei idėjas.

Filmą apie Eko daržą galima rasti čia – http://world-you-like.europa.eu/en/success-stories/an-eco-garden-in-an-urban-setting-for-entire-communities-to-enjoy-lithuania/

 

Virginija Vingrienė

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*