Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Miesto sodai Olandų gatvėje

Šį pavasarį Žali.lt prisijungė prie dar vieno renginio. Kviečiame paskaityti trumpą, organizatorių parengtą straipsnį ir pasigrožėti studentų darbais.

 

Miesto sodai Olandų gatvėje

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto studentai ir dėstytojai jau nuo kovo pradžios pradėjo ruoštis Dizaino dienoms, vyksiančioms jau septintą kartą. Šiemet Dienų renginiai vyko gerokai vėliau, nei įprasta ir tapo didesnio renginio – Vilniaus dizaino savaitės dalimi. Tokiu b2ūdu buvo stengtasi plačiau paskleisti žinią apie Kolegijos studentų kūrybinius pasiekimus, galimą jų indelį į miesto kultūrinį gyvenimą. Pagrindinė DD tema „Miesto sodai“ buvo susieta su miesto aplinkos harmonizavimu, pritaikant ligi tol nenaudotas priemones apželdinimui, pramogoms, sveikatingumui. Renginio šūkis „Vieta, kur dygsta kūrybinės idėjos“ užsiminė apie Kolegijos vaidmenį, ugdant studentų kūrybinį potencialą. Daugumą projektinių pasiūlymų paruošė VTDK Interjero ir Grafinio dizaino katedrų studentai, naudodami antrines žaliavas ir medžiagas, gautas iš UAB „Ekonovus“, užsiimančios plastmasės atliekų perdirbimu. Buvo siekiama ne tik papuošti netikėtas miesto vietas (terasas, tvoras, balkonus), bet ir suteikti praktinės naudos eilinams miesto gyventojams. Gėles ir prieskonius buvo siūloma auginti plastikiniuose kanistruose, buteliuose, kibirėliuose ir netgi… tuščiuose nuotekų vamzdžiuose. Projektą parėmė Suomijos ambasada ir UAB Tikkurila, o susivienijimo Žali.lt atstovai konsultavo studentus ekologinės augalininkystės klausimais. Dalis projektų buvo pradėta realizuoti iš anksto, tačiau didžioji jų dalis buvo įgyvendinta betarpiškai Dizaino dienų metu. Nors atidarymo šventei sutrukdė prastas oras, studentai neprarado entuziazmo ir surengė Kolegijos patalpose keletą kūrybinių dirbtuvių bei interaktyvių žaidimų. Pasibaigus Dizaino savaitei, dalis eksponatų perkelta į Kolegijos vidaus kiemą ir bus panaudota kitų miesto renginių metu.

 

SPALVINGI PIRMAKURSIŲ RECEPTAI

Besiruošdami Vilnia8us dizaino savaitei, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai ir dėstytojai sukūrė grupę projektų bendru pavadinimu „Miesto sodai“. Grafinio dizaino katedros I kurso studentai nusprendė savaip prisidėti prie šio renginio, sukurdami seriją iliustruotų skrajučių. Buvo ketinama pasakoti apie tai, kaip namų sąlygomis užsiaugin
ti dekoratyvinių arba prieskoninių augalų, o taip pat kaip iš surinktų 
gėlių bei žolelių pasigaminti natūralios kosmetikos priemones – kremus, tepalus, losjonus ir t. t. Pačių studentų rankomis atlikti ir kompiuteriu apdoroti originalūs piešiniai suteikė skrajutėms žavaus vaizdingumo. Padedami dėstytojų J. Liugailos, I. G. Brogienės, A. M. Blažienės ir J. Žuko, konsultuojami susivienijimo Žali LT ir kosmetiką gaminančios bendrovės „UogaUoga“ specialistų, studentai sukūrė apie 40 skrajučių; pačias įdomiausias iš jų norėtume pasiūlyti Jūsų dėmesiui.

 

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470758673082734.1073741832.292457444246192&type=1

Daugiau nuotraukų galima pamatyti čia:

https://www.facebook.com/daveiko/media_set?set=a.10152875475386864.1073741841.590571863&type=1

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*