Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Eko-daržas Pilaitėje

Per eilės kartų grandinę nutolę nuo kaimo, įsikūrę miestuose ir apsirūpindami maistu tik prekybos centruose, ten pat turėdami vienintelę galimybę pažinti mūsų maisto šaltinius, palaipsniui prarandame galimybę prisiliesti prie pasakiško gamtos kūrybinio stebuklo. Nematome, kaip gimsta, formuojasi, auga mums gyvybinę energiją teikiantys vaisiai. Tai ne tik kažkiek nuskriaudžia mus finansiškai ir fiziškai, bet ir dvasiškai. Ypač skurdinama smalsių vaikų vaizduotė.

Blogiausia, kad gyvenimas nutolus nuo gamtos, įsispraudus tarp daugiabučio sienų ir komfortiškai įsitaisius fotelyje su televizoriaus nuotolinio valdymo pulteliu ar knyga rankoje, atitolina žmones nuo bendravimo. Tačiau kaimynų ar bendraminčių palaikymo visgi dažniausiai prireikia. Labai dažnai iškyla bendradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos būtinybė sprendžiant visiems aktualius bendruomeninius reikalus. Patirtis rodo, kad tuo tikslu prisikviesti žmonių nebūna labai lengva. Todėl įgyvendinamos įvairiausios skambios programos, buriančios bendruomenes ir uždegančios žmones bendrai veiklai. Žali.lt tuo tikslu siūlo daugiabučių kiemuose ar bendruomenių centrų teritorijose įrengti mini eko-daržus, taip kartu patraukiant miesto žmones nuo asfalto link gamtos.

Eko daržas – tai ne vien siekis patiems apsirūpinti ekologiškomis daržovėmis. Neturintys kaimų ar sodų gyventojai galėtų išbandyti save ravėdami piktžoles, laistydami, prižiūrėdami formuodami augalus, nuimdami derlių. Pasidalindami bendrais augalų priežiūros malonumais bei rūpesčiais ir nuimtu jų derliumi, bendraminčiai ne tik maloniai pabendrautų, bet ir susitelktų kitoms bendroms naudingoms veikloms. Tuo tarpu vaikai galės patenkinti savo smalsumą, gaudami praktinius atsakymus į savo klausimus, stebėdami ir pažindami įvairius daržovių augimo tarpsnius, jų priežiūros veiksmus ir patys pagal galimybes kažkiek prie to prisiliesdami.

Tuo tikslu susivienijimas Žali.lt kartu su Pilaitės kultūros centru „Beepart“ 2012 m. birželio 18 d. 19 val. Beepart kūrybinių dirbtuvių teritorijoje Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje, Vilniaus miesto savivaldybės Pilaitės seniūnijoje organizuoja Pilaitės bendruomenės EKO DARŽO ATIDARYMO ŠVENTĘ-TALKĄ.

Renginio metu bendruomenės nariai į suformuotas mini lysves pasodins savo atsineštus išaugintus ar Žali.lt padovanotus įvairių daržovių daigelius. Kai kurias daržoves (morkas, krapus) dar galėsime ir pasėti.

Renginio atidarymo ceremonijai vadovaus gamtinės žemdirbystės pradininkas Saulius Jasionis, supažindindamas bendruomenę su šios unikalios žemdirbystės šakos idėjomis.

Taigi, visus Pilaitiškius, norinčius prisidėti prie įdomios bendruomeniškumo puoselėjimo ir šviečiamosios akcijos arba tik susipažinti su ja, kviečiame susirinkti, pagal galimybę atsinešant savo išaugintų daržovių daigelių ar sėklų ir pasiruošti bendrai naudingai veiklai.

Kontaktiniai asmenys:

Virginija Vingrienė, tel. 8-610-67245, el.p. virgvingr@yahoo.com

Andrius Ciplijauskas, 8-616-38568, andrius@beepart.lt

Laurynas Okockis, tel. 8-654-73926, el.p. l.okockis@yahoo.com

Monika Gineitytė, tel. 8-601 06960, el.p. m.gineityte@gmail.com

Registracija http://www.facebook.com/events/266157986825644/?context=create

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*