Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Anonsas: Bendruomenes vienijantys miesto daržai Vilniuje startuoja su pagreičiu

2013_05_06_bendruomenes vienijantys1Pernai metais pradėję sėkmingą ekodaržo projektą Pilatės mikrorajone, susilaukusį ne vien gyventojų, žiniasklaidos, bet ir Europinės auditorijos dėmesio, susivienijimo Žali.LT aktyvistai, tęsia šią veiklą, šiemet, patobulindami idėją ir išsiplėsdami į kitus mikrorajonus. Šiais metais buvo laimėtas „Bendruomenių daržų“ projektas, kurio eigoje bus įrengti daržai ne tik Pilaitėje, bet ir Antakalnyje. Bendradarbiaujant su Žirmūnų mikrorajono bendruomene, žalieji padės įrengti ir šio rajono daržą, o Žvėryno mikrorajone prisidės prie bendruomenės skverelio apželdinimo.  

Eko daržo projektas – tai ne vien siekis patiems apsirūpinti daržovėmis miesto sąlygomis ar supažindinti žmones su ekologinės žemdirbystės subtilumais. Viena pagrindinių šio projekto idėjų – subūrimas gyventojų bendrai veiklai ne vien tik daržovių auginimui, bet ir kitų idėjų formavimui bei bendrų problemų sprendimui. Šiandien miestų bendruomenėse jaučiams susvetimėjimas, bendravimo stoka, įtakojančios problemas sprendžiant bendras problemas.

Kartu tai ir edukacinė programa sodų ir kaimų neturintiems vaikams. Čia jie gali patenkinti savo smalsumą, gaudami praktinius atsakymus į rūpimus smalsius klausimus, stebėdami ir pažindami įvairius daržovių augimo tarpsnius, jų priežiūros ypatumus ir patys pagal galimybes kažkiek prisiliesdami prie šio proceso. Taigi, puoselėdami bendruomenių daržus, pabandysime palaipsniui patraukti miesto žmones nuo asfalto  link gamtos.2013_05_06_bendruomenes vienijantys2

Pirmasis miesto daržas Pilaitėje buvo įrengtas vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principu, padedančiu tausoti energiją, darbo sąnaudas ir aplinką. Šiais metais planuojame šią idėją patobulinti, neapsiribodami vien tik ties daržovių auginimu, bet ir pasodindami keletą lazdynų ir aviečių krūmų. Panaudoję senas padangas, suformuosime keletą gėlynų. Pilaitės kultūros centro – Beepart – iniciatyva iš panaudotų europalečių bus pagaminti sodo baldai. Taigi, tai bus jau ne vien miesto daržas, bet kartu suformuota minis oazė  bendruomenės narių poilsiui, kur gamtos prieglobsčio ištroškę įvairių kartų bendruomenės nariai galėtų ramiai praleisti laiką  ne vien prižiūrėdami augančias daržoves, bet ir ilsėdamiesi.

Tuo tikslu susivienijimas Žali.lt kartu su Pilaitės kultūros centru „Beepart“ šių metų gegužės 15 d. 18 val. Beepart kūrybinių dirbtuvių teritorijose Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje, Pilaitėje, organizuoja  bendruomenės EKO DARŽO ŠVENTĘ-TALKĄ.

Renginio metu bendruomenės nariai į suformuotas mini lysves pasodins įvairių daržovių daigus, vaiskrūmius, pasės sėklas. Daigais ir sodinukais pasirūpins susivienijimo Žali.lt nariai.

Dalyviai klausysis pranešimų ekologijos tema, bus supažindinti su ekologinės žemdirbystės sistemomis, Biodinaminės, gamtinės žemdirbystės principais. Vaikai bus pakviesti nupiešti savo svajonių daržą. Na,  o renginio pabaigoje bus surengsime bendruomenės puota gamtoje.

Taigi, visus Pilaitiškius ir kitų mikrorajonų svečius, norinčius prisidėti prie įdomios bendruomeniškumo puoselėjimo ir šviečiamosios akcijos arba susipažinti su ja, kviečiame susirinkti, pagal galimybę atsinešant vaišių bendrams stalui, na, ir pasiruošti bendrai naudingai veiklai, taip pat pabendrauti ir pasibūti kartu.

Žirmūnų daržas sodinamas gegužės 16 d.

Žvėryno parko sodinimo darbai planuojami gegužės 17 d.

 

Virginija Vingrienė
susivienijimo Žali.Lt koordinatorė

EU_flag_progryia_LT-01

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*