Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Bendruomenės daržo šventė Pilaitėje – odė mūsų Planetos išsaugojimui

Du metus iš eilės sėkmingai puoselėtas Pilaitės bendruomenės daržas šiemet vėl sėkmingai atveria duris naujai plėtrai. Šių metų gegužės 14 d. 18 val. Pilaitėje, Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje, susivienijimas Žali.LT, kartu Pilaitės kultūros centru „Beepart“ kviečia visus pilaitiškius ir bendruomenės svečius į daržo sodinimo talką. Šių metų renginio koncepcija siejama su aplinkos išsaugojimo tema, todėl bus apjungta ne vien su daržovių sodinimu, bet ir įspūdingo aplinkosauginio filmo „Namai“ („Home“) peržiūra.

Ne mažiau svarbu, kad šiemet Pilaitės daržas sulausk ir rėmėjų pagalbos. Daržo žemė, kurio yra akmenuota ir molinga, bus prisotinta biohumusu. Tai padės atlikti – UAB Eco Solo, kurie yra vieni  didžiausių  Baltijos šalyse Kalifornijos sliekų augintojai ir biohumuso mišinių  gamintojai. Ši įmonė taip pat užsiima organinių atliekų tvarkymu, skatina vartotojus prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo.

„Miesto daržo projektas pirmiausiai siejamas su bendruomeniškumo ir edukacine programa savo sodo ar kaimo neturintiems vaikams. Tačiau ne svetimas ir siekis mažinti vartotojiškumą, patiems apsirūpinti ekologiškomis daržovėmis, taip prisidedant prie aplinkosaugos problemų sprendimo. Juk nesaikingas vartojimas siejasi ne tik su finansinėmis ir sveikatos problemomis, bet ir sekinančiu gamtos išteklių naudojimu“, – sako Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja, Pilaitės gyventoja Virginija Vingrienė.

Pasak jos, šiemetinė Pilaitės daržo koncepcija siejama su jautriu aplinkosauginiu klausimu, primenant visuomenei apie planetai pražūtimi gresiančias neatsakingos žmogaus veiklos pasekmes. Jos nuolat mums primena apie save pražūtingais gamtos kataklizmais. Taip pat pasireiškia per vis labiau išsunkiamus ir susvetimėjusius žmones, niekuo nesidominčius ir nebendradarbiaujančius.

„Kviečiame visus aktyviai įsijungti į Pilaitės Eko daržo šventę – talką. Jos metu žemė bus praturtinta UAB Eco Solo, vienos didžiausių Baltijos šalyse Kalifornijos sliekų ir biohumuso mišinių gamintojos, padovanotu biohumusu. Vėliau bendruomenės nariai į suformuotas mini lysves pasodins savo atsineštus įvairių daržovių daigelius, pasės sėklas – taip paklodami pamatus naujam daržo ir tarpusavio bendravimo derliui. Susivienijimo Žali.LT nariai pasidalins patarimais apie daržovių auginimo subtilybes, atsakys į dominančius klausimus“, – teigia V. Vingrienė.

Pasibaigus talkai, 19.30 val. visi maloniai kviečiami į dokumentinio filmo „Namai“ („Home“) peržiūra. Nuostabaus grožio vaizdai leis pasinerti į kelionę aplink mūsų planetą. Vaizdai čia papildomi pasakojimu ir apie opiausias žmogaus neatsakingos veiklos pasekmes – badą, vandens trūkumą, globalinį atšilimą. Poetišku pasakojimu, įvardijant minėtas problemas, filmas išsiskiria iš kitų ekologinės tematikos, dažnai nuoboduliu alsuojančių juostų, taip užgaudamas širdį net pačiam didžiausiam skeptikui.

Ne veltui jis vadinamas ode Žemei, nes tik tikras menininkas, kalbantis visiems suprantama, sienas griaunančia meno kalba, gali prabilti apie realią tikrovę, tikrąjį, besikeičiantį mūsų Namų veidą. Kūrinio pabaigoje autorius akcentuoja, kad mes, turime imtis iniciatyvos, daryti spaudimą valdžiai ir spręsti savo likimą. Turime suprasti, kad Žemė yra mūsų visų Namai ir imtis iniciatyvos ją išsaugoti.

Filmo pristatymą galima rasti čia – https://www.youtube.com/watch?v=u_9U4gqwHW8

 

eco solo logotipas (2)

 

 

Daugiau informacijos:

Virginija Vingrienė

Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja

Mob.: 8 610 67245

One Comment, RSS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*