Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Apie mus rašo: Gegužės 15 dieną – bendruomenių daržas Pilaitėje

Pernai pradėję sėkmingą ekodaržo projektą Pilaitėje, susivienijimo Žali.Lt aktyvistai tęsia šią veiklą ir šiemet, patobulindami šią idėją ir išsiplėsdami į kitus mikrorajonus.

Šiais metais buvo laimėtas „Bendruomenių daržų” projektas, kurio kontekste bus įrengti ekodaržai Pilaitėje ir Antakalnyje, o taip pat vedama šviečiamoji veikla ekologijos tema mokykloms ir miestų bendruomenėms.

Beje, Susivienijimas Žali.Lt, bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto Žvėryno bendruomene, daržą žada įrengti ir miesto centre, kartu prisidedant prie Žvėryno skverelio apželdinimo.

Ekodaržo projektas – tai ne vien siekis patiems apsirūpinti ekologiškomis daržovėmis ar supažindinti visuomenę su ekologinės žemdirbystės subtilumais. Viena iš pagrindinių šio projekto idėjų – bendruomeniškumo skatinimas suburiant žmones bendrai veiklai ne vien tik užauginant daržoves, bet ir puoselėjant kitas bendras idėjas.

Kartu tai edukacinė programa sodų ir kaimų neturintiems vaikams, kurie galės patenkinti savo smalsumą, gaudami praktinius atsakymus į rūpimus klausimus, stebėdami ir pažindami įvairius daržovių augimo tarpsnius, jų priežiūros veiksmus ir patys pagal galimybes kažkiek prisiliesdami prie šio proceso. Taip pabandysime patraukti miesto žmones nuo asfalto link gamtos.

Pernai metai startavęs ekodaržo projektas sulaukė ne tik tik bendruomenių ir žiniasklaidos dėmesio, bet sudomino ir Europos Komisijos Klimatai kaitos biurą, kurio užsakymu buvo sukurtas ir Pasaulinės žemės dienos proga demonstruotas dokumentinis filmas šia tema.

Pernai Pilaitės ekodaržas buvo įrengtas vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principu, padedančiu tausoti energiją, darbo sąnaudas ir aplinką apskritai. Šiais metais planuojame praplėsti jį ne tik padidinant lysvių skaičių ir praplečiant auginamų daržovių asortimentą, bet šalia pasodinant ir keletą lazdynų, aviečių, kitų vaiskrūmių. Šalia iš panaudotų padangų žadame suformuoti keletą gėlynų vazonų. Bus pastatyta keletas suoliukų. Taip įrengsime ne vien edukacinį daržą, bet ir oazę bendruomenės poilsiui, kur gamtos prieglobsčio ištroškę senjorai galėtų ramiai praleisti laiką ne vien prižiūrėdami augančius daržus, bet ir gerėdamiesi gamtos grožiu.

Taigi susivienijimas Žali.lt kartu su Pilaitės kultūros centru „Beepart” kviečia visus 2013 m. gegužės 15 d. 18.00 val. į Beepart kūrybinių dirbtuvių teritoriją Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje (Vilniaus miesto savivaldybės Pilaitės seniūnijoje), į organizuojamą Pilaitės bendruomenės EKO DARŽO ŠVENTĘ – TALKĄ.

Renginio metu bendruomenės nariai į suformuotas mini lysves pasodins įvairių daržovių daigelius, medelius ar krūmus, pasės sėklas. Daigais ir sodinukais pasirūpins Žali.Lt nariai.

Šventės dalyviai pasiklausys pranešimų, supažindinančių su miesto daržų, ekologinės žemdirbystės sistemomis, biodinaminės žemdirbystės idėja. O vaikai bus pakviesti nupiešti savo svajonių daržą.

Taigi, visus pilaitiškius ir kitų mikrorajonų svečius, norinčius prisidėti prie įdomios bendruomeniškumo puoselėjimo ir šviečiamosios akcijos arba susipažinti su ja, kviečiame susirinkti, pagal galimybę atsinešant vaišių ir pasiruošti bendrai naudingai veiklai, pabendrauti, pasibūti kartu.

bernardinai.lt informacija

EU_flag_progryia_LT-01

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*