Pagrindinis > Veiklos > Daržai > Apie mus rašo: Didmiesčių gyventojai su kaimynais susitiks ravėdami daržus

Savo daržą jau galima įsirengti ne tik sodyboje ar privačiame sklype. Vilniuje šalia seniūnijos patalpų daržoves sau jau sodinasi Antakalnio gyventojai. Iš jų seniūnija nevaro lauk, o skatina auginti kuo daugiau – laisvos žemės užteks. Ir tai ne pabaiga – panašūs daržai laukia miestiečių senamiestyje, Užupyje, Pilaitėje.

Vilniaus Antakalnio seniūnijos gyventojai pluša Sapiegų parko teritorijoje įrengtose lysvėse bei sename apleistame šiltnamyje. Į buvusias ligoninės valdas pernai įsikėlus seniūnijai, žmonės pamatė, kad čia daug žemės, tad galima įrengti ne tik vaikų žaidimų ir sporto aikšteles, bet ir bendruomenės daržą.

Bendruomenių daržų iniciatoriai pabrėžia, kad pagrindinė jų paskirtis – burti žmones. Nes būtent bendra veikla geriausiai apjungia, o vienas tikslas sutelkia jėgas, leidžia megztis bendradarbiavimui. Ši akcija kartu ir ekologinė. Darže žmonės raginami auginti daržoves ekologiškai.

Šie daržai skatina ne tik ekologišką gyvenimo būdą, bet ir skatina kaimynus bendrauti ir kartu leisti laisvalaikį. Pirmasis panašus miesto daržas bendruomenės pastangomis pirmąkart įkurtas prieš dvejus metus Pilaitėje. O remiant programai „Veiklus jaunimas“ daržai sužaliavo ir Antakalnyje bei Kaune. Šiemet daržai taip pat bus įkurti Vilniaus Antakalnio, Paupio, Senamiesčio bei Pilaitės teritorijose. Planuojama, kad taip vadinamais „tinginių daržais“ susidomės ir Klaipėdos bei kitų miestų gyventojai. Beje, bendruomenės daržas įkurtas ir Panevėžio pataisos namuose, kuriame darbuojasi bei semiasi žinių apie ekologinę žemdirbystę nuteistosios moterys.

2014-05-04
Autorius: Donatas Brimeris
Šaltinis: Zinios.lt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*