Dalintis

ttip

Europos Sąjungos ir JAV deryboms dėl laisvosios prekybos susitarimo TTIP stringant, mūsų atstovai bando kuo greičiau prastumti ES sutartį su Kanada CETA. Bent vienos iš šių sutarčių įsigaliojimas reikštų maisto, aplinkosaugos ir vartotojų teisių standartų pabloginimą bei išskirtines privilegijas užsienio investuotojams smulkiojo verslo ir mūsų visų sveikatos bei gerovės sąskaita. Be to, mokyklos ir ligoninės galėtų būti negrįžtamai (!) atiduotos į privačias rankas.

Tačiau dar nevėlu. Kviečiame domėtis šiomis sutartimis ir spausti mūsų politikus pirmiausia neratifikuoti CETA. Tai galite padaryti šio puslapio dešinėje arba paspaudę čia.

 

flr05-eu-canadatrade-belgi

Pilietinės visuomenės organizacijos ragina neratifikuoti ES-Kanados laisvosios prekybos susitarimo

Linas : gruodžio 2, 2016 5:14 pm : TTIP
455 Europos ir Kanados pilietinės visuomenės organizacijos (tarp jų — ir Lietuvos) paskelbė raginimą neratifikuoti CETA. Europos šalių visuomeninės organizacijos, profsąjungos ir verslo asociacijos reikalauja neratifikuoti šio susitarimo dėl daugelio priežasčių. Pagrindinis argumentas — šis „naujos kartos“ (beprecedentis savo užmoju ir poveikiu) susitarimas atvers neregėtas galimybes didžiausioms tarptautinėms verslo korporacijoms daryti įtaką teisėkūros procesams Europoje more »
Leave a response »
Greenpeace activists demonstrate for more resistance against the Canadian European Trade Agreement (CETA) with a burning CETA sign in front of the Parliament in Hamburg.
Fuer mehr Widerstand gegen das hochumstrittene kanadisch-europaeische Handelsabkommen CETA demonstrieren Greenpeace-Aktivisten am fruehen Morgen vor dem Landesparlament in Hamburg. Mit einem drei Meter großen, gluehenden CETA-Symbol und einem Banner warnen die Umweltschuetzer:„CETA ist brandgefaehrlich“.

Briuselio ir Kanados susitarimas CETA — ne dėl sūrių

Martynas : spalio 31, 2016 5:03 pm : TTIP

Lietuvos valdžios pareigūnai vengia informuoti visuomenę apie vakar Briuselyje pasirašyto ES ir Kanados išsamiojo ekonomikos ir prekybos susitarimo (angl. santr. CETA) tikslus ir galimą poveikį. Lietuvos užsienio reikalų ministro komentaras apie naujas galimybes sūrių ir baldų eksportui skamba tarsi tikrųjų CETA motyvų parodija.

more »
Leave a response »
spuk

CETA: Su visuomene nederintų sutarčių šmėklos tebeklaidžioja URM koridoriais

Martynas : spalio 28, 2016 5:22 pm : TTIP
Mirę, bet nepalaidoti Nepaisant visuomenės pasipiktinimo, milijonų surinktų parašų, sukilusių visuomeninių organizacijų ir profesinių sąjungų, po Europą tebeklaidžioja šmėklos. Tai korporacijų surašyti susitarimai tarp Europos Sąjungos ir JAV ar Kanados vyriausybių. Ir šias šmėklas mūsų Užsienio reikalų ministerija norėtų patyliukais paleisti į gatves, kai piliečiai jau nebegalės nieko padaryti. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nori more »
1 Comment »
Liutauras_Stoskus210_180

Liutauras Stoškus: Kviečiu pasirašyti už piliečių teisių viršenybę prieš korporacijas

Martynas : rugsėjo 27, 2015 7:45 pm : GMO, Skalūnai, TTIP
Labai retai kada agituoju pasirašinėti kokias nors peticijas. Tačiau šis kartas yra vienas iš tų išskirtinių: raginu visus pasirašyti PRIEŠ transatlantinės prekybos sutartį – neleiskime parduoti ateities. Pasirašyti galite ČIA. Kodėl teigiu, kad Transatlantinė prekybos sutartis (TTIP), dėl kurios neviešinamose derybose tariasi ES ir JAV pareigūnai, yra nepaprastai pavojinga? Visų pirma todėl, kad ja pirmiausia bus more »
Leave a response »
image

Trečiadienį — lemiamas (?) balsavimas

Martynas : liepos 6, 2015 3:13 pm : GMO, Kita, TTIP
Savarankiškai organizuojamos Europos piliečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA pranešimas žiniasklaidai 2015-07-06 480 organizacijų reikalauja, kad Europos Parlamentas stabdytų derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties (angl. santr. TTIP). Artėjant balsavimui Europos Parlamente dėl rezoliucijos šia tema, Europos aljansas „Stop TTIP“ siunčia viešą laišką. Šį trečiadienį Europos Parlamente bus antrą kartą mėginama priimti rezoliuciją more »
Leave a response »
Europa-pries-TTIP_LT

Europos piliečių iniciatyvą prieš prekybos sutartį su JAV parašais parėmė jau 2 milijonai žmonių

Martynas : birželio 8, 2015 2:11 pm : TTIP
PRANEŠIMAS SPAUDAI 2015 birželio 8 d., Vilnius Artėjant itin svarbiam balsavimui Europos Parlamente dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, Europos piliečių iniciatyva „Stop TTIP“ pasiekė naują parašų rekordą – 2 milijonus parašų. Nuo 2012 metų, kai atsirado pats Europos piliečių iniciatyvos mechanizmas, tai didžiausio palaikymo sulaukęs piliečių sumanymas. Kad iniciatyva būtų pripažinta galiojančia, more »
Leave a response »
stabilus santykiai su jav neturi kainuoti demokratijos

ES laisvosios prekybos sutartis su JAV kelia grėsmę maisto kokybei ir demokratijai

Martynas : balandžio 19, 2015 12:01 pm : GMO, TTIP
PRANEŠIMAS SPAUDAI 2015 m. balandžio 19 d., Vilnius ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali pabloginti įprastus maisto kokybės ir aplinkos apsaugos, gyvūnų gerovės standartus, darbuotojų teises ir net kelia pavojų šalių valdžios suverenitetą perduoti stambioms korporacijoms. Apie tai vakar kalbėjosi į LUNI paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP) sutartį susirinkę more »
Leave a response »
Screen Shot 2015-04-17 at 09.35.37

LUNI ir žalieji ragina išeiti iš transatlantinio transo

Martynas : balandžio 17, 2015 7:51 am : GMO, TTIP
PRANEŠIMAS SPAUDAI LUNI ir žalieji ragina išeiti iš transatlantinio transo Pasaulinės veiksmo dienos prieš laisvosios prekybos sutartis renginiai Lietuvoje 2015 m. balandžio 17 d., Vilnius Prieš kitą savaitę prasidedant devintajam JAV ir ES derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties (angl. santrumpa TTIP) raundui, pasaulinė veiksmo diena prieš laisvosios prekybos sutartis Lietuvoje bus minima more »
Leave a response »
Protestas prieš TTIP ir CETA Berlyne

ES laisvosios prekybos sutartis su JAV – demokratijos išprievartavimas

Martynas : kovo 26, 2015 9:52 am : GMO, TTIP
Publikuojame originalų komentarą, kurį siuntėme „Ūkininko patarėjui“. Laikraštyje publikuotą komentarą rasite paspaudę nuorodą: Ūkininko patarėjas, 2015 m. kovo 26 d. Chloro dioksidu apdoroti viščiukai, augimo stimuliatoriais užauginta kiauliena atkeliauja ant jūsų stalų, o dalis ES valstybių suvereniteto perduodama stambioms verslo grupėms. Tai tik keletas galimų neigiamų ES laisvosios prekybos sutarties su JAV padarinių. Jei apie more »
Leave a response »
Screen Shot 2015-01-28 at 15.11.37

ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali patiekti chloru apdorotą vištieną

Martynas : kovo 20, 2015 12:56 pm : GMO, TTIP
PRANEŠIMAS SPAUDAI Pilietinė visuomenė: ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali patiekti chloru apdorotą vištieną 2015 m. kovo 20 d., Vilnius Europos pilietinė visuomenė sunerimusi, kad ES laisvosios prekybos sutartis su JAV ant vartotojų stalų neatneštų nepažymėto genetiškai modifikuoto maisto, augimo stimuliatoriais užaugintos kiaulienos, chloro dioksidu apdorotos paukštienos ar kitaip nepablogintų ne tik maisto saugos, bet ir aplinkosauginių more »
Leave a response »
« Page 1 »