Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Vilniaus rajono savivaldybė ir Rudaminos gimnazija jungiasi prie Žemės valandos

Vilniaus_rajono_herbasVilniaus rajono savivaldybė jungiasi prie „Žemės valandos“. Kovo 19 d. šviesos bus išjungtos:

Dūkštų seniūnijoje – Dūkštų k. Ąžuolyno g., Dūkštų g.,  J. Dembinskio g., Kernavės g., Mokyklos g., Pijorų g., Vilniaus g., V. Sirokomlės g.

Juodšilių seniūnijoje – Valčiūnų k. Valčiūnų pėsčiųjų ir dviračių take, Geležinkeliečių g.

Buivydžių seniūnija – Šventininkų k. Šventininkų g., Punžonių k. Petro Stabrovskio g., Kard. H. R. Gulbinovičiqus g., Santakos g., Buivydžių k. Šv. Jurgio g., Bažnyčios g., Vilniaus g., Naujoji g., Varapniškių k., Naujakiemio k.

 

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija jungiasi prie „Žemės valandos“ .

P1040398-1ooherbDirektoriaus pavaduotojos ugdymui Honoratos Romanovskos komentaras: Mums yra svarbu kovoti su klimato kaita. Lietuva nėra labai jautri klimato pasikeitimams, bet tai nereiškia, kad nepajausime didesnių problemų iš kitų pasaulio kraštų atgarsio ir poveikio. Žmonių veikla prisidėjo prie klimato atšilimo. Aš manau, kad žmogaus poveikis yra kiek stipresnis nei gamtos, kadangi klimato pokyčiai per pastaruosius keliasdešimt metų yra kiek per dideli, kad juos paaiškintume vien gamtiniais procesais. Turime pakeisti įpročius ir vietoj anglių, kurių gavybos procesas yra itin kenksmingas aplinkai, naudoti prietaisus saulės energijai panaudoti. Manau, kad yra vilties ateičiai – jaunos kartos auga jau žinodamos apie aplinkos problemas, yra mokomos taupyti energiją, mažinti šiukšlinimą. Kad „Žemės valanda“ truktų ilgiau, ne tik valandą – reikia visam Pasauliui skleisti informaciją, organizuoti renginius, akcijas, konferencijas, integruoti į pamokų temas mokyklose.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*