Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Vilkaviškis jungiasi prie žemės valandos

herbasVilkaviškio rajono savivaldybė jungiasi prie akcijos „Žemės valanda“ ir kovo 19 d.  išjungs Vilkaviškio rajono savivaldybės pastato, pagrindinių Vilkaviškio miesto gatvių (Vytauto, Gedimino, S. Nėries, Statybininkų, Lauko, Vienybės, Pilviškių, Birutės, Kapų, Nepriklausomybės, Rimgaudo gatvių, J. Basanavičiaus a., Lobiškių, Žalumynų kvartalų) apšvietimą, be to, vienai valandai šviesos bus išjungtos visoje Kybartų seniūnijoje.  Savivaldybės administracija jau pakvietė vietinėje spaudoje visus rajono gyventojus prisidėti prie akcijos.

1. Algirdas Neiberka Vilkaviškio rajono savivaldybės mero Algirdo Neiberkos komentaras: Turbūt nesumeluosiu pasakydamas, kad kiekvienas iš mūsų savo namus branginame ir tausojame, rūpinamės jų švara, tvarka. Taip turėtų būti ir su mūsų planeta. Žemė – tai visų mūsų namai, todėl be galo svarbu rūpintis, kad ji jais būtų, kuo ilgiau. Žmonija sparčiai juda į priekį, tobulėja, bet kartu su technologine pažanga, vis didesnė našta tenka ir mūsų planetai. Tik kovodami su klimato kaita mes galime padėti Žemei būti jaukiais, prižiūrėtais namais kiekvienam iš mūsų. Tai turi būti ne tik valdžios, bet ir visų gyventojų prioritetas.

Kad „Žemės valanda“ truktų ilgiau, ne tik valandą, pirmiausia, turėtume išsiugdyti kasdienius įpročius – naudoti elektros energija tik tada, kai jos iš tikrųjų mums reikia, pasistengti nepalikinėti įjungtų šviesos ir kitų buitinės technikos prietaisų. Taip pat prie kovos su klimato kaita labai prisideda atliekų rūšiavimas ir antrinis jų perdirbimas.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*