Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Utena jungiasi prie Žemės valandos

UntitledUtenos savivaldybė jungiasi prie „Žemės valandos“ ir kovo 19-ąją organizuos  renginį Utenos kraštotyros muziejuje, bei valandai šviesas išjungs Utenos miesto Utenio aikštėje, Ežero g., S. Daukanto g., K. Ladygos g., Varpo g., Bažnyčios g., Kęstučio g., Daržų g., Maironio g. dalis, Rinkos aikštė, J. Basanavičiaus g. dalis, Birutės g., Sodų g., Kauno g., Eimučio g., Lukšio g., A. Baranausko g., Ateities g., Donelaičio g., Vyžuonų g., Žydų g., J. Biliūno g., Šiaurės g., Palangos g., Rūtų g. ir seniūnijų miesteliuose.

Utenos_meras_mUtenos rajono mero Alvydo Katino komentaras: Tikėti, kad viena valanda išgelbės pasaulį, yra gan naivu, bet tikėti, kad bent 60 minučių užgesinę šviesas susimąstysime apie savo atsakomybę mus supančiai aplinkai, žemės išteklių naudojimą, reikia.

Elektros gamyba, kaip ir šilumą gaminančios jėgainės, pramonės įmonės, transportas, daro didžiulę įtaką žemės klimato kaitai. Į klausimą, kaip kovoti su klimato kaita, aplinkosaugos specialistai atsako vieningai – tik pasaulio šalių susitarimu investuojant į efektyvesnį technologijų kūrimą, skatinant atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, atsisakant iškastinio kuro galima sumažinti į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Mes taip pat kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie klimato kaitos stabilizavimo rūšiuodami atliekas, tausodami gėlą vandenį, daugiau vaikščiodami pėsčiomis ar važiuodami dviračiu, sodindami medžius ar netgi pirkdami ekologiniu ženkliuku pažymėtas prekes.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*