Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Telšiai jungiasi prie Žemės valandos

1-1_TELSIU_hTelšių rajono savivaldybė jungiasi prie „Žemės valandos“ ir akcijos metu vienai valandai išjungs šviesas Telšių miesto amfiteatre, Katedros a., Turgaus a., Nepriklausomybės a., Respublikos g., Kalno g., Ežero gatvėje.

????

????

Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vyr. specialistės (ekologės) Kristinos Jankauskienės komentaras: Klimato kaita – viena iš svarbių ekologinių problemų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Klimatas kaitos procesai nuolatos daugiau ar mažiau vyko ir toliau šie procesai vyks, tik kokiu greičiu – tai jau priklauso nuo mūsų planetos gyventojų. Kovos tikslas su Klimato kaita: gyventojų švari ir saugi aplinka.

Vis daugiau gyventojų pradeda suvokti, kad svarbu kovoti su klimato kaita. Kovos būdų yra įvairiausių, tik mes paprasčiausiai apie tai negalvojame arba nesistengiame galvoti. Vienas iš būdų,  kaip mažinti gamtos išteklių ir energijos naudojimą sumažinant daromą neigiamą poveikį mūsų Žemei: skirti dėmesį atliekų mažinimo prevencijai, kurios tikslas – vengti atliekų susidarymo (pvz.: nesižavėti išvaizdžiomis pakuotėmis ir pirkti prekes be įpakavimų, vengti parduotuvėse plastikinių maišelių naudojimo), mažinti susidarančių ir nenaudojamų atliekų kiekį, skatinti pakartotinį atliekų panaudojimą, atliekų perdirbimą, taikyti kitokį atliekų naudojimo būdą, kad kuo mažiau jų būtų šalinama sąvartynuose ir kituose atliekų šalinimo įrenginiuose. Kiti būdai sumažinti neigiamą poveikį aplinkai: skirti dėmesį alternatyvioms transporto priemonėms, kurios neteršia aplinkos, pvz.: naudoti elektros energija varomus automobilius, į renginius važiuoti dviračiais; gamybos pramonėje diegti naujoves, kurios sumažintų energijos sunaudojimą; rinktis buitinius prietaisus (pvz.: skalbimo mašinos, indaplovės), kurie taupo vandenį, mažiau jo sunaudojama. Netgi pakeitus požiūrį į maisto gaminimą galima sutaupyti energijos – ruošti maisto tiek, kiek suvalgysime.

Šie ir panašūs žingsniai žmonių gyvenimuose turėtų tapti įpročiais. Kasdien turime galvoti, kaip galime efektyviai naudoti energiją, kaip rūpintis švaria aplinka.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*