Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Šilalė jungiasi prie Žemės valandos

zemes valandailals-rajono-savivaldyb_Kovo 19 dieną Šilalės rajono jaunimas rinksis aikštėje prie Šilalės rajono savivaldybės, kur ketvirtą kartą vyks jau tradicija tapęs jaunimo renginys, skirtas pasaulinei iniciatyvai „Žemės valanda“ paremti. Prisijungti prie renginio veiklų bus kviečiami maži ir dideli miestelio bendruomenės nariai. Šiais metais renginio šūkis yra „Žemė – mūsų rankose!“. Renginio svečiai bus kviečiami žaisti masinį judrųjį žaidimą, vyks mažųjų miestelėnų fantazijos lavinimo konkursas, koncertuos ir dainuos jaunieji Šilalės atlikėjai. Šventės dalyviai turės proga pasimankštinti ir sudalyvauti nuotaikingoje zumbos treniruotėje. Jaunimas vaišins susirinkusiuosius savo keptais sausainiais bei karšta arbata.

Šilalės rajono savivaldybė taip pat jungiasi prie šios akcijos ir kovo 19 dieną 20 val. 30 min. miesto gatvėse bus vienai valandai išjungtas apšvietimas.

Mero fotoŠilalės rajono savivaldybės mero Jono Gudausko komentaras: Laikas pripažinti tai, jog jeigu nebus imtasi veiksmingų ir globalių priemonių klimato kaitai pažaboti, pasekmės bus katastrofiškos – nukentės ne tik aplinka, bet ir pats žmogus. Būtina priimti ryžtingus sprendimus bei didinti visuomenės sąmoningumą – tik taip galėsime pakeisti liūdnas ateities prognozes.

Kovoti su klimato kaita galime kiekvienas. Rinkimės produktus perdirbtose pakuotėse, nešiukšlinkime, taupykime elektros energiją ir vandenį – tokiais mažais žingsneliais galime prisidėti prie globalinių problemų sprendimo. Visi kartu galime nuveikti labai daug šalies ir pasaulio labui!

Direkt.fotoŠilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Vaitiekaus komentaras: Mes per mažai rūpinamės savo planeta, nes mums rūpi pirmiausia patenkinti savo poreikius ir beribį troškimą turėti Daugiau ir Geriau. Tačiau laikas savęs paklausti, kada pagaliau bus gana? Klimato kaita yra visų mūsų problema, kurią patys ir sukėlėme. Atėjo laikas, kai turime prisiimti atsakomybę ir pradėti atitaisyti padarytą žalą.

Mano nuomone, kiekvienas galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo tokiais nedideliais kasdieniškais darbais kaip, pavyzdžiui, šiukšlių rūšiavimas, mažesnis plastiko vartojimas, elektros energiją taupančių lempučių naudojimas. Galvodami globaliai, o veikdami lokaliai galime ugdyti naujus įpročius, kurie prisidėtų prie taršos mažinimo. Pasaulinė akcija „Žemės valanda“ yra puiki iniciatyva, nes visuomenė yra priversta atkreipti dėmesį į tai, kaip elgiamės su gamta. Didėjantis žmonių sąmoningumas ir ugdoma jaunoji karta skatina teigiamus pokyčius bei žmonių įsitraukimą, sprendžiant klimato kaitos problemas.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

One Comment, RSS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*