Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Šalčininkai jungiasi prie Žemės valandos

logotipasŠalčininkų rajono savivaldybė jungiasi prie „Žemės valandos“ akcijos ir ketina šviesas išjungti visame Šalčininkų mieste. Savivaldybės administracija taip pat skatina žmones valandai laiko išjungti visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą ir bent trumpam sumažinti Žemės taršą, bei taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

DSC_4347Šalčininkų rajono savivaldybės ekologo Miroslav Neverkevič komentaras: Klimato kaita yra svarbus pasaulinis klausimas. Svarbu kovoti su klimato kaita todėl, kad jeigu nebus imamasi veiksmų sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, tikėtina, kad pasaulio klimatas sušils daugiau nei 2°C, palyginti su lygiu iki industrializacijos, ir iki šio amžiaus pabaigos galėtų pakilti net iki 5°C. Tai turėtų didžiulį poveikį pasaulio landšaftui ir jūros lygiui.

Labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų suprastų, kad jei laiku nebus imtasi veiksmingų ir globalių priemonių klimato kaitai pažaboti, pasekmės gali būti katastrofiškos visoms pasaulio valstybėms. Dėl šiltėjančio klimato plečiasi dykumų plotai, mažėja dirbamos žemės, mažėja vandens ir kitų gamtos išteklių. Tai skatina karinius konfliktus ir didėjančią migraciją.

Tam, kad „Žemės valanda“ truktų ilgiau, nei tik valandą Šalčininkų rajono savivaldybės administracija ragina rajono gyventojus palaikyti šios ekologinės akcijos idėją bei kviečia juos susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*