Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Rokiškio kaimiškoji seniūnija ir Bajorų kaimo bendruomenė jungiasi prie Žemės valandos

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė jungiasi prie „Žemės valandos“ ir kovo 19 d. šviesas išjungs  visose Bajorų kaimo gatvėse. Taip pat bendruomenė kvies žmones tą valandą išjungtų šviesas namuose, surengs renginį kultūros namuose. Kovo 19 d. bendruomenės nariai ir visi norintys rinksis kultūros centre ir ners virvelę, bei sieks pagerinti rekordą. O atėjus 20 val. 30 min. bendruomenė išjungs šviesas ir toliau užsiims nėrimu žvakių šviesoje.image

Ingos Belovienės, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenės pirmininkės komentaras: Su klimato kaita labai svarbu kovoti dėl savo ir ateinančių kartų ateities. Klimato kaita daro įtaką jau dabar vykstantiems įvairiems gamtos pokyčiams. Kad išvengtume vandens ir  energijos trūkumo, reikalingas visuomenės švietimas. Reikalinga rengti mokymus, akcijas, skatinti žmones būti sąmoningais. Ir aišku reikia pradėti nuo savęs – rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį, neužmiršti išjungti šviesos, nepalikti energijos prietaisų ramybės režimu, sodinti medžius.

 

Rokiškio kaimiškoji seniūnija, paremdama Bajorų kaimo bendruomenės iniciatyvą, taip pat taps „Žemės valandos“ dalimi. Visų gatvių, esančių seniūnijos teritorijoje, apšvietimas jau bus išjungtas iki akcijos pradžios. Šviesos bus išjungtos ir seniūnijos administruojamuose pastatuose Bajorų, Kavoliškio, Sėlynės, Skemų kaimuose ir  Čedasų miestelyje. Seniūnija prie akcijos aktyviai kvies prisijungti ir seniūnijos gyventojus.

Seniūnės Dalios Janulienės komentaras: Klimato kaita, atšilimo pasekmės pastebimos ne iš karto, ne per vienus metus. Tačiau jau dabar stebime keistus, mums neįprastus gamtos reiškinius, kurie ateityje bus dar ryškesni. Kad neigiamos gamtos stichijų pasekmės būtų kuo minimalesnės, visi turime galvoti jau šiandien. Taip pat reikia susimastyti,  kokiomis sąlygomis gyvens mūsų anūkai ir proanūkiai. Pasaulis vienas ir jį reikia tausoti.

 

 

 

 

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*