Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Radviliškis raginamas prisidėti prie Žemės valandos

herbas-pematomasRadviliškio rajono savivaldybės meras paragino rajono gyventojus prisijungti prie pasaulinio masto iniciatyvos „Žemės valanda“. Akcijos proga ekologinio centro vaikai dalys lankstinukus apie „Žemės valandos“ ir atsakingą vartojimą.

meras-antanas-cepononis-9969Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio komentaras: Norime, kad mūsų vaikai ir anūkai, o ir mes patys kvėpuotume tyresniu oru, stebimės dažnai tragiškai pasibaigiančiu gamtos stichijų šėlsmu, keikiame žiemą be sniego, per karštą ar per šaltą vasarą, o patys nė nesusimąstome, kodėl taip yra. Visa tai – dalis negrįžtamų procesų, vykstančių gamtoje dėl žmogaus veiklos.

Neatsakingas, besaikis vartojimas alina mūsų planetą, todėl siūlau kovo 19 dieną vieną valandą be elektros praleisti žvakių šviesoje, drauge su šeima, kalbantis apie tai, ką kiekvienas galime padaryti tam, kad mūsų gimtoji planeta Žemė dar ilgai būtų vadinama Žydrąja planeta, kad ji nevirstų beribe dykyne be gyvybės. Kad ir patys įsisąmonintume, ir mūsų jaunoji karta suprastų, kad reikia pradėti nuo savęs: išjungti budinčiame režime esančius elektros prietaisus, išėjus iš kambario išjungti šviesą, iš rozetės ištraukti nenaudojamą telefono kroviklį, buityje naudoti ne kaitriąsias, o aplinką tausojančias, taupiąsias elektros lemputes.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*