Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Molėtai jungiasi prie Žemės valandos

Moletu_herbasMolėtų rajono savivaldybė jungiasi prie Pasaulinės iniciatyvos „Žemės valanda“ ir kovo 19 d., 20:30 -21:30 val.  tarptautinės akcijos metu išjungs apšvietimą šiuose objektuose: Molėtų rajono savivaldybės aikštė,Molėtų miesto parke, Molėtų miesto paplūdimyje, Inturkės seniūnijos visose viešųjų erdvių teritorijose, Joniškio seniūnijos visose viešųjų erdvių teritorijose, Suginčių seniūnijos visos viešųjų erdvių teritorijos, Mindūnų seniūnijos visose viešųjų erdvių teritorijose, Luokesos seniūnijos Luokesos k., Žiūrų k. ir Kijėlių k., UAB „Molėtų švara“ teritorijoje, UAB „Molėtų šiluma“ teritorijoje, UAB „Molėtų autobusų parkas“ teritorijoje, UAB „Molėtų vanduo“ teritorijoje.

Molėtų rajono savivaldybės mero Stasio Žvinio komentaras:IMG_2221

Žinome moksliškai pagrįstą tiesą, kad klimato kaita jau prasidėjo, ir jos poveikis mums kasdien vis didėja. Jeigu nekovosime su tuo, mūsų kraštui, mūsų pasauliui bus padaryta didžiulė žala, o ir mums kiekvienam gyvenimas pasikeis negrįžtamai. Klimato kaitą įtakoja elektros energiją bei šilumą gaminančios jėgainės, automobiliai, lėktuvai, fabrikai, žemės ūkis. Kad sumažėtų į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, turėtume investuoti į naujus energijos gamybos ir naudojimo būdus ir, žinoma, juos taikyti. Jeigu nedarysime nieko, nevaldoma kaita, matyt, atneš didžiulius nuostolius mums visiems. Aplinkos išsaugojimas turi būti mūsų gyvybinis prioritetas.

Klimato kaita yra visuotinė problema, tačiau esu įsitikinęs, kad kiekvienas iš mūsų esame įgalūs padėti gerinti ar keisti šią padėtį. Net ir maži mūsų įpročių pasikeitimai gali padėti užkirsti kelią šiltnamio efektą sukeliančių dujų patekimui į aplinką, taip pratęsiant „Žemės valandą“. Taigi, rūšiuokime atliekas, naudokime tiek vandens, kiek mums jo tuo metu reikia, taupykime karštą vandenį, neužmirškime išjungti šviesos, kai jos mums nereikia, pirkime energiją taupančias lemputes, nepalikime elektrinių prietaisų ramybės režimu, nepalikime telefono įkroviklio lizde, kai telefono nekrauname, nešildykime per daug savo būsto, taupykime šilumą, naudokimės visuomeniniu transportu, rinkimės mažus ir efektyviai energiją naudojančius automobilius, o pagaliau pasodinkime medį, teigiama, kad penki medžiai per gyvenimą sugeria net toną CO2.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*