Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Joniškis jungiasi prie Žemės valandos

JoniskisJoniškio rajono savivaldybė prisideda prie „Žemės valandos“ akcijos ir kovo 19 d. nuo 20.30 val.  šviesas valandai išjungs Žemaičių gatvės akligatvyje, Joniškio ir Žagarės miesto aikštėje. Taip pat savivaldybė ragina visas įmones, įstaigos, nevyriausybines organizacijos ir pavienius žmones prisidėti prie akcijos.

GediminasČepulis19630808Joniškio rajono savivaldybės mero Gedimino Čepulio komentaras: Didžiulės mūsų planetos Žemės mastu mes, žmonija, esame tik mažyčiai žmogeliukai, tačiau mūsų yra daug. Taip pat kaip mes galime savo veikla kenkti gamtai, ją niokoti ir alinti, lygiai taip pat būdami vieningi kaip kumštis mes galime daug padaryti, kad padėtume planetai, leistume jai atsikvėpti.

Klimato kaita yra visuotinė problema ir vis dėlto kiekvienas iš mūsų gali prisidėti gerinant esamą situaciją. Atrodo elementarūs ir paprasti dalykai, tačiau jei tai darys visa žmonija, žemės tausojimo mastas bus didžiulis. Įsivaizduokime, tereikia kiekvienam iš mūsų imti rūšiuoti atliekas, o paprasčiausiai virindami vandenį arbatai, naudokime tik tiek vandens, kiek jo reikia, neišpilsime nė lašo nereikalingo, o juk kai kurios tautos jo katastrofiškai trūksta. Neužmirškime išjungti šviesos, kai jos mums nereikia, pirkime energiją taupančias elektros lemputes, nepalikime televizoriaus, muzikos grotuvo ar kompiuterio ramybės režimu, kai lieka degti maža lemputė – dar ir sutaupysime. Daugiau vaikščiokime pėsčiomis, mažiau važinėkime automobiliu ir pasodinkime visi bent po vieną medelį – tada ir gyventi bus gražiau, ir gamtai lengviau!

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*