Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Elektrėnai jungiasi prie Žemės valandos

elektrenu herbas2Elektrėnų rajono savivaldybė nusprendė prisijungti prie „Žemės valandos“ renginių. Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vienai valandai apšvietimas bus išjungtas šiose vietovėse:

Beižionių seniūnijoje – prie seniūnijos Bažnyčios g. 14. Beižionių k.

Elektrėnų seniūnijoje – centrinėje miesto aikštėje, Rungos g.

Gilučių seniūnijoje – Gilučių, Gabriliavos ir Kalninių Mijaugonių gyvenvietėse

Kazokiškių seniūnijoje – Kazokiškių kaime Bažnyčios, Mokyklos, Lakštingalų, Saulės, Šilo, Pakalnės, Parko ir Vievio gatvėse

Kietaviškių seniūnijoje –  Jagėlonių k. Skynimų ir Vytauto gatvėse

Pastrėvio seniūnijoje –  Pastrėvio ir Mustenių gyvenvietėse

Semeliškių seniūnijoje – visose  aštuoniose (Trakų, Vievio, Basanavičiaus, Užupio, Strėvos, Nestrėvaičio, Ežero, Šilo g.) Semeliškių miestelio gatvėse

Vievio seniūnijoje –  Pakalniškių, Pylimų, Pilypiškių gyvenvietėse

Elektrėnų savivaldybės ekologo Audriaus Balnio komentaras: „Žemės valanda“ – pasaulinė akcija, kuomet gyventojai ir įvairios organizacijos valandai laiko išjungia visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas. „Žemės valandos“ akcija nesiekia sutaupyti didelio elektros kiekio – veikiau atkreipti dėmesį į būtinybę saikingai naudoti energiją, padėti sulėtinti mūsų planetai kenkiančius klimato pokyčius. Šylantis klimatas, plintantys kenkėjai, ligos ir piktžolės, vegetacijos ciklo pokyčiai ir dažnėjantys ekstremalūs klimato reiškiniai jau pradeda daryti poveikį. Būti atsakingam vieną valandą per metus neužtenka, tačiau  tokios iniciatyvos ugdo visuomenę iš naujo įvertinti savo kasdieninę veiklą. Kasdien mažais žingsneliais prisidėdami prie energijos taupymo ir vietoje kaitriųjų lempučių naudodami taupiąsias, reguliuodami šildymą, nepalikdami prietaisų budėjimo režime ar įjungto mobiliojo telefono įkroviklio kai jo nenaudojame, mes galime ne tik sutaupyti energijos sąnaudas, sumažinti sąskaitas, bet ir prisidėti prie aplinkos taršos bei klimato kaitos, kuri šiandien yra pasiekusi kritinę ribą, mažinimo.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*