Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Birštonas jungiasi prie Žemės valandos

birstonas logo+sloganBirštono savivaldybė taps „Žemės valandos“ dalimi ir kovo 19 d. išjungs apšvietimą visose gatvėse ir aikštėse, išskyrus Jaunimo g.  ir  S. Dariaus ir S. Girėno g.  Akcijos metu bus išjungtas išorinis visų visuomeninių pastatų apšvietimas.

i59piw13397Birštono savivaldybės mero pavaduotojo Vyto Kederio komentaras: Šią dieną kiekvienas turime susimąstyti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdiene veikla stengtis ieškoti būdų šioms problemoms spręsti. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, atsakingas vandens išteklių naudojimas – padeda tausoti šilumą ir vandenį, kuriems gauti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai. Įsisavinant šiuos išteklius, teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai, atsiranda daug aplinkosaugos problemų.

„Žemės valandos“ idėja mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo namų aplinkoje, darbo vietoje, bendruomenėje, gimtajame mūsų kurorte Birštone. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, kiekvieną dieną, nes tik tuomet sukursime saugią, sveiką aplinką savo artimiesiems, sau ir ateities kartoms. Tausokime gamtą, saugokime visų mūsų Žemę, mūsų Birštono kurortą.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*