Pagrindinis > Renginiai > Žemės valanda 2017 > Anykščiai jungiasi prie Žemės valandos

logoAnykščių rajono savivaldybė ir Anykščių miesto gyventojai prisijungs prie „Žemės valandos“ akcijos. Planuojama, kad Anykščių mieste bus išjungiamos šviesos Vyskupo skvere (Vyskupo skveras 1, Anykščiai) ir kairiajame Šventosios upės kranto take (5,6 km). Prie šios akcijos bus kviečiami prisijungti ir visi Anykščių rajono gyventojai, neseniai renovuotų daugiabučių namų gyventojai, Anykščių centrinėse gatvėse veikiančių viešojo maitinimo įstaigų darbuotojai.

meras maza„Žemės valandai“ paminėti bus organizuojamas bėgimas su fakelais nuo simbolinio Šeimyniškėlių piliakalnio, ant kurio stovėjo istorinė Vorutos pilis. Bėgimo dalyviai bus pasitinkami Vyskupo skvero papėdėje, ant Šventosios upės kranto, kur bus ne tik giedamos apeiginės giesmės, bet ir minint pavasario Lygę deginamas apeiginis šiaudinis gaidelis. Akimirkomis iš „Žemės valandos“ dalintis su Anykščių rajono savivaldybe kviesime visus Anykščių rajono gyventojus. Jų atsiųstomis nuotraukomis pasidalinsime Anykščių rajono savivaldybės Facebook paskyroje, kurioje sykiu skelbsime ir išradingiausios nuotraukos konkursą.

Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio komentaras: Kodėl kiekvienam iš mūsų svarbu kovoti su klimato kaita? Nes kiekvienas iš mūsų yra atsakingas ne tik už save, ne tik už savo artimą, bet ir mūsų jaunąją kartą, kuri dar tik mokosi pažinti ir suprasti trapią aplinką, kurioje gyvename. Todėl privalome ugdyti šios kartos smalsumą, norą mokytis ir suprasti, kad tik rodydami tinkamą pavyzdį pasieksime trokštamą rezultatą – išsaugosime planetos gyvybingumą ir sumažinsime grėsmę visai žmonijai.

 

„Žemės valandos“ renginius koordinuoja Susivienijimas Žali.LT. Pagrindinis iniciatyvos partneris – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*