Pagrindinis > Kita > Žalieji spaudžia naują Vilniaus valdžią: pėsčiųjų gyvybės svarbiau nei Žaliojo tilto skulptūros

Žalieji reikalauja, kad sostinės savivaldybė spręstų pėsčiųjų saugumo problemą judriausiose ir pavojingiausiose gatvėse. Savivaldybei išsiųstame rašte Žali.lt ir Lietuvos valstiečių bei žaliųjų sąjungos aktyvistai primena valdžiai senus pažadus.

„Sausio mėnesį Pilaitės gyventojai rengė akciją šalia mikrorajoną kertančio prospekto, kur dėl nesutvarkyto eismo saugumo pėstieji rizikuoja gyvybėmis, dėl nelaimių žūva vaikai. Savivaldybė mums pažadėjo, kad problemos bus imtasi prisiekus naujos kadencijos Tarybai. Todėl skubame priminti pažadus“, – sako Pilaitės gyventoja, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkė Virginija Vingrienė.

Anot V.Vingrienės, iki šiol savivaldybė nesiėmė veiksmingų priemonių – apsiribojo atsirašymais, tuščiais pažadais, kelio ženklų paryškinimais. Žaliųjų bendruomenės vardu ji reikalauja, kad politikai į pėsčiųjų saugumą žiūrėtų atsakingai ir darbus pradėtų nuo sudėtingų problemų sprendimų, o ne pigių populistinių šou. „Juk vaikų gyvybių išsaugojimas gatvėse yra daug svarbiau už politikų prisigalvotas problemas, tokias kaip pvz. Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimas“, – įsitikinusi Pilaitės gyventoja.

Nuolat besikartojančios nelaimės prospekte, kuriame eismo reguliavimas išspręstas pataupius pėsčiųjų saugumo sąskaita, šaukiasi neatidėliotinų valdžios sprendimų. Požeminę perėją prospekte įrengti įpareigotas prekybos centras „Maxima“ savo užduotį tyliai vis atidėlioja ateičiai, nes savivaldybė nesiima prekybininkų priversti vykdyti savo prievoles.

Sausio mėnesį Savivaldybei pateiktame kolektyviniame gyventojų rašte išdėstytas problemas bei siūlomus konkrečius sprendimus pažadėta aptarti Saugaus eismo komisijoje. Tačiau dar kovo mėnesį žadėtas surengti posėdis atidėtas iki naujos Tarybos darbo.

Pasak susivienijimo Žali.lt koordinatorės Mildos Lukoševičiūtės, „jei lauksime valdžios malonės ir nepriminsime jai apie tai patys, pažadai ramiai nuguls valdininkų stalčiuose“. „Bet mes trauktis nežadame ir reikalausime savivaldos atstovų atsakingai vertinti visuomenės keliamus reikalavimus“ – teigia M. Lukoševičiūtė.

Daugiau informacijos:

Virginija Vingrienė: tel. 8 610 67245

Milda Lukoševičiūtė: tel. 8 685 27565
pilaites akcija kelias

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*