Pagrindinis > Renginiai > Žaliasis mėnuo ateina į Lietuvą

Žaliasis mėnuo, tai ne tik pavasario pergalė prieš gėdingai bėgančią žiemą iš mūsų kiemų, bet ir žinia visoms žaliųjų organizacijoms, kad gamta jau bunda ir jai mūsų dėmesio dabar ypač reikia.

Kas vyks žaliąjį mėnesį:

Žemės diena:

Kada: Kovo 24 d., šeštadienį, nuo 14 iki 18 valandos;

Kur: Nepriklausomybės, Kudirkos ir Katedros aikštėse, Gedimino prospekte Vilniuje.

Veikla: NVO mugė, dviračių žygis, Vilniaus muzikos mokyklų ir kitų kolektyvų pasirodymai, mokinių, studentų ir visuomeninių organizacijų eisena, mokinių, studentų ir visuomeninių organizacijų eisenos.

Žemės valanda:

Kada: Kovo 31 d., sekmadienį, nuo 20:00 valandos;

Kur: Visuose aktyviuose Lietuvos miestuose bei savivaldybėse.

Veikla: Energetikos tausojimas, solidarumas su gamta, socialiai atsakingos visuomenės brandumo ugdymas.

Mes DAROM 2012:

Kada: Balandžio 21 d., šeštadienį, nuo 10:00 valandos;

Kur: Visuose Lietuvos regionuose.

Veikla: Aplinkos švaros akcija – Išvaduokime Žaliąją Lietuvą nuo šiukšlių..

Kovo 20-oji yra įpatinga šventė visiems žaliesiems ir jiems prijaučiantiesiems, nes tai mūsų planetos, mūsų motinos – Žemės diena.

Šią dieną susilygina dienos ir nakties ilgumas, prasideda astronominis pavasaris. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus. Jei ir toliau nekreipsime dėmesio į visuomenės darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą, jei mūsų veikla mūsų pačių naikinamoje planetoje bus nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas, tai paprasčiausiai ateities kartų nebebus, nes mes anksčiau ar vėliau save ir savo planetą – žemę, paprasčiausiai sunaikinsime.

Lietuvoje žemės diena oficialiai įteisinta prieš 20 metų, nors Jungtinės Tautos šią pasaulinę šventę paskelbė jau 1971 metais. Šią dieną, kiekvienas iš mūsų privalome galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme.  Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, asmeninio transporto varomo iškastiniu kuru minimalus naudojimas, vandens išteklių tausojimas – padeda tausoti gamtos išteklius, švarią bei aplinkai draugišką produkciją bei energetiką, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai. Įsisavinant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose.

Susivienijimas Žali.lt, Žalieji savanoriai, akcijos Darom organizatoriai ir kiti žalieji partneriai, nori visus pasveikinti su atėjusiu pavasariu, palinkėti būti žalesniais, tyresniais bei sąmoningesniais ir parodyti savo jausmus bei išsakyti savo poziciją, kaip mums visiem tai yra svarbu.

Todėl visus aktyviai kviečiame dalyvauti Žemės dienoje, kuri vyks Kovo 24 d., šį šeštadienį, nuo 14:00 valandos Vilniaus širdyje – Gedimino prospekte.

Žemės dienos programa:

14 val. – 17 val. NVO mugė (Gedimino pr. atkarpa nuo V. Kudirkos aikštės iki Katedros);
14 val. – dviračių žygio startas (Katedros aikštė);
14:30 val. – 18 val. Vilniaus muzikos mokyklų ir kitų kolektyvų pasirodymai (V. Kudirkos aikštė);
15 val. – mokinių, studentų ir visuomeninių organizacijų eisena pajuda iš Nepriklausomybės aikštės (LR Seimas);
16 val. – mokinių, studentų ir visuomeninių organizacijų eisenos ir dviračių žygio finišas (V. Kudirkos aikštėje);
Kada: Kovo 24 d., šeštadienį, nuo 14 iki 18 valandos;
Kur: Nepriklausomybės, Kudirkos ir Katedros aikštės, Gedimino prospektas.

Kodėl Žali.lt dalyvaus šioje šventėje ir rekomenduoja dalyvauti kitiems?
Todėl, kad tai yra ne tik puiki proga įrodyti, kokie mes esami Žali, mylintys savo miestą, regioną, valstybę, planetą, bet ir ar atsakingai elgiamės naudodami jų turtus. Tai galimybė – gerbti, mylėti, tausoti gamtą, bet ir aiškiai tai išreikšti, bei suaktyvinti visuomenę.

Kviečiame prisijungti ir JUS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*