Pagrindinis > Renginiai > Startuoja naujas projektas

Susivienijimas Žali.LT pradeda įgyvendinti Erazmus+ programos remiamą strateginės partnerystės projektą „Namuose su gamta“ („At Home with Nature). Kartu su dar dviem organizacijom iš Vengrijos ir Turkijos Susivienijimas imsis rengti metodinę mokomąją knygą, kurios tikslas – pristatyti ekostatybų ir ekodaržų metodus, paskatinti juos naudoti ateityje.

„Natūralios medžiagos statyboms buvo plačiai naudojamos ne vieną šimtmetį, tačiau šią rinką užkariavus betonui – viskas pasikeitė. Jau baigiame pamiršti senuosius statybų metodus. Todėl projektu norime sugrįžti prie šaknų“, – sakė Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak jo, projektu norima surinkti kuo daugiau skirtingų metodų ir parengti knygą, kuri žingsnis po žingsnio parodytų kaip pasiekti rezultatų. Tačiau ne tik šis leidinys bus ruošiamas.

„Jau šią vasarą pakviesime visus norinčius į stovyklas, kurių metu išbandysime įvairius metodus. Norime parengti kokybišką leidinį ir įsitikinti, kad aprašai yra teisingi ir nuoseklūs. Dar svarbiau, kad ne vienam, manau, knieti pabandyti kažką naujo ir įdomaus. Juk žmonės galės savo rankomis kažką nedidelio pastatyti“, – sako M. Norbutas.

Projektas „Namuose su gamta“ yra remiamas Europos Komsijos.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*