Pagrindinis > Renginiai > Žalieji buriais vieningai veiklai. Liepos 16 d. kviečia „Žaliaskrydis 2014“

941782_450241915060254_2104440594_nŠių metų liepos 16 d. 18 val. vis labiau aktyvėjantys žalieji renkasi gamtos apsuptyje skendinčioje Pilaitėje į kasmetinį susivienijimo Žali.LT organizuojamą sąskrydį „Žaliaskrydis 2014“. Įvairių organizacijų žalieji apsikeis mintimis, pasidalins ateities planais, pristatys naujas iniciatyvas, aptars nuveiktus darbus ir bendradarbiavimo galimybes.

Kaip teigė susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja Virginija Vingrienė pasidžiaugdami didėjančiu žaliųjų aktyvumu, ryškėjančiais veiklos rezultatais, visuomenės noru keistis ir pirmuoju žaliuoju atstovu Europos Parlamente, turime nepamiršti tarpusavio bendradarbiavimo poreikio. „Apimdami platų veiklos spektrą ir nuveikdami daug vis dažniau susimąstome, kad didelių aplinkosauginių iššūkių akistatoje, privalome racionaliau paskirstyti pajėgas dirbdami ranka rankon, derindami veiklas ir palaikydami vieni kitus. Todėl susivienijimo Žali.LT iniciatyva jau antrus metus iš eilės vykdomas organizacijų būrimas, išreikštas bendrais forumais, apvalaus stalo diskusijomis, bendromis veiklomis, paskatina žaliuosius aktyviau jungtis į vienijančios Žali.LT gretas,  įsitraukiant į bendrus darbus ir palaikant vieni kitų veiklas“, teigė V. Vingrienė.

Anot jos, tradicija tapęs Pilaitės „Žaliaskrydis“ yra daugiau žaliųjų laisvalaikio susibūrimas, kurio metu ne tik draugiškai pabendrausime neformalioje aplinkoje, nuspalvindami renginį kultūrine tematika,  bet ir aptarsime naujas iniciatyvas bei tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Pasak kito Žali.LT koordinatoriaus pavaduotojo Donato Vaičiaus, pagrindinis mūsų tikslas – vienyti išsibarsčiusias žaliųjų pajėgas, dirbančias skirtinguose veiklos baruose, priimant kiekvienos veiklos reikalingumą. „Pagrindinis žaliuosius skaldantis veiksnys – skirtingi matymai to paties tikslo kelyje, juk kiekvienas ateina su skirtingais veiklos prioritetais, ties kurias ir nori susikoncentruoti. Tai iš tiesų yra sveikintina, juk nesiekiame vienos nuomonės ir vienos tiesos. Svarbu, kad kiekvienas veiklos baras būtų padengtas, kiekviena organizacija ar kiekvienas žmogus galėtų realizuoti save toje srityje, kur jaučiasi esantis geriausias ir galintis daugiausiai nuveikti. Svarbiausia, kad palaikytume ir papildytume vieni kitus, dirbdami ranka rankon“, pabrėžė D. Vaičius.

Renginio metu dalyviams bus pristatyta Ievos Rutės knyga „Išskirtinės kelionės“, supažindinanti su aplinkai draugišku keliavimu po egzotines rytų Azijos šalis.  Baltijos aplinkos formas supažindins su pradėtu aplinkosauginiu „tausotųjų“ projektu. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas pakalbės apie pirmojo Europos Parlamentaro mandato galimybes žaliosioms organizacijoms ir aktyvistams.

Renginyje dalyvaus susivienijimo Žali.LT, Lietuvos jaunimo centro, Baltijos aplinkos forumo, Lietuvos žaliųjų judėjimo, Pilaitės bendruomenės, „Green map Vilnius“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, ir kitų žaliųjų organizacijų atstovai.

Renginys, remiamas Vilniaus miesto savivaldybės, vyks šalia Pilaitės kultūros centro Beepart Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje.

Daugiau informacijos:
Virginija Vingrienė
Tel. 8-610-67245

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*