Pagrindinis > Renginiai > Per Žemės valandą Vilnius užtemo nežymiai

Šeštadienį vakarą šviesos Vilniuje staiga priblėso, o kai kuriose vietose ir visiškai sutemo – bet ne todėl, kad būtų sugedęs gatvių apšvietimas. Lietuvos sostinė prisijungė prie kovo 28 dieną paskelbtos užtemdymo akcija pažymimos pasalinės Žemės dienos. Akcijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į nesaikingą vartojimą ir planetos turtų švaistymą. Užtemdymo akcija numatyta nuo 20 val.30 min. iki 21 val.30 min. Vieni aktyviausių Žemės dienos akcijos organizatorių buvo susivienijimas „Žali.lt“, visuomeninė organizacija TAIP pakvietė gyventojus uždegti žvakutes Rotušės aikštėje, akcijai neliko abejingi ir verslininkai, simboliškai užtemdę šviesas prie „Akropolio“ prekybos centrų.

Visuomeninis judėjimas TAIP paragino vilniečius ir miesto svečius šeštadienį 20.30 val. atvykti į Rotušės aikštę uždegti žvakes ir ant grindinio sudėti „Žemės valandos“ simbolį – „60+“, kuris simbolizuoja elektros taupymo minutes.

Vis tik sostinė neužtemo taip, kaip tikėjosi organizatoriai. Daugelyje vilniečių namų žibėjo šviesos ir tą valandą, kuri skelbiama simboline elektros išjungimo valanda.

Žemės valanda – tai pasaulinė akcija, skatinanti pasaulio lyderius imtis priemonių prieš klimato kaitą. Įspūdingi pastatai ir įsimintiniausi objektai visuose pasaulio žemynuose vieną valandą skendės tamsoje. Ši Pasaulinio gamtos fondo iniciatyva per trumpą laiką išaugo į pasaulinę akciją. 2014 m. joje dalyvavo šimtai milijonų žmonių 162 pasaulio valstybėse ir 7000. miestuose.

Prekybos ir pramogų centrai „Akropolis“ kovo 28 dieną prisijungė prie pasaulinės Žemės valandos renginio. Kovo 28-osios vakarą nuo 20:30 iki 21:30 val. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ vienai valandai buvo paliktas bus tik saugiam vairavimui ir patogiam prekybos centrų funkcionavimui būtinas apšvietimas.

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 m. Sidnėjuje (Australija) pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.

„Mėgaujamės švelniu rudeniu, Kalėdų proga pražydusiomis žibutėmis ar vasario viduryje prasidėjusiu pavasariu, nepagalvodami, kad sušvelnėjusios žiemos sąlygos, savyje slepia ir planetos katastrofos grėsmę. Todėl svarbiausiu ir neatidėliotinu uždaviniu šiandien ne vien politikams, bet ir kiekvienam mūsų turi būti siekis sumažinti ją skatinančią aplinkos taršą“, – sakė Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja Virginija Vingrienė.

Išeitimi iš šio užburto rato žalieji siūlo ambicingą taupymo kelią, pakviesdami visus mąstyti ne vieną valandą metuose, o kasdien, kiekviename žingsnyje, kiekvieną akimirką, taip prisidedant vien prie kilnios planetos išsaugojimo misijos, bet kartu ir savo lėšų taupymo.

Lrytas.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*