Pagrindinis > Kampanijos > Paryžiaus klimato kaitos žygio dalyviu galima tapti ir internete

Lapkričio 28 d. dešimtys tūkstančių žmonių planavo dalyvauti „Žmonių klimato kaitos žygyje“ Paryžiuje. Tačiau po teroristų atakų visi vieši masinio susibūrimo renginiai buvo atšaukti. Nepaisant to, Europos žalieji nusprendė surengti virtualią eiseną, prie kurios gali prisijungti visi norintys.

„Šios idėjos tikslas – užtikrinti, kad žmonių balsai ir mintys būtų aiškiai išgirsti. Norima parodyti, kad visame Pasaulyje yra tūkstančiai žmonių, kuriems rūpi kova prieš klimato kaitą ir jie reikalauja konkrečių veiksmų šioje srityje“, – sako Susivienijimo Žali.LT narys Martynas Norbutas.

Prisijungti prie virtualios eisenos užtrunka apie dvi minutes. Tereikia užsiregistruoti puslapyje – https://standup4climate.org/en, kuriame kiekvienas norintis ne tik nurodo savo vardą ir pavardę, bet gali ir palikti keletą savo minčių.

„Per kelias dienas prie eisenos prisijungė virš 1600 dalyvių. Tikimasi, kad jų skaičius dar padidės. Akcijos esmė – noras atkreipti Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje dalyvaujančiųjų politikų dėmesį, į visuomenės lūkesčius iš jų efektyvių sprendimų siekiant sustabdyti klimato atšilimo procesą, neleidžiant vidutinei temperatūrai pakilti daugiau nei 2 laipsniais Celsijaus“, – sako Žali.LT koordinatorės pavaduotoja Virginija Vingrienė.

Eisenoje kol kas užsiregistravę vos keli mūsų tautiečiai – lietuvaičiai, tačiau Susivienijimo Žali.LT nariai tikisi, jog iki savaitgalio jų bus kur kas daugiau.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*