Pagrindinis > Renginiai > Nieko nepirksiu > NEPIRK NIEKO!!!

ŽALIEJI PASAULINĘ NIEKO NEPIRKIMO DIENĄ PASITIKS RANKŲ DARBO DOVANOMIS IR KVIETIMU NEIŠMESTI MAISTO

Paskutinį lapkričio penktadienį tradiciškai minima Pasaulinė nieko nepirkimo diena. Jau trečius metus prasmingai ją minėdami ir kitus prisijungti kviesdami Susivienijimo Žali.LT aktyvistai, kartu su „Absurdo idėjomis“ bei Vilniaus miesto savivaldybe lapkričio 28 dieną rengia nemokamas Kalėdinės eko-dirbtuves. Vilniečiai ir miesto svečiai nuo 12 iki 17 val. kviečiami užsukti į Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos per. 3) holą, kur išmoks patys pasigaminti eglutės žaisliukus ar dovanėles iš panaudotų daiktų, paprastai išmetamų kaip atliekos.

Įsibėgėjant kalėdinių apsipirkinėjimų karštinei, ekspertų teigimu, žmonės neplanuoja keisti susiformavusių vartojimo įpročių, nepagalvodami, kad gausiai perkamos dovanos, vis rečiau stebina staigmenų ištroškusius gavėjus, o trumpalaikiai niekučiai netrukus papildo sąvartynų turinį. Pirkimų apimtys sukelia vis daugiau nepatogumų ne tik atimdamos brangų laiką, bet ir keldamos grėsmę aplinkai. „Todėl mūsų, žaliųjų, pareiga kviesti žmones keisti įpročius, mažiau pirkti, o geriau prikelti naujam gyvenimui daiktus, kartu praskaidrinant žiemos laukimo nuotaiką. Juk iš atliekų savomis rankomis sukurta dovanėle ir dvejopai prisidės prie atliekų mažinimo, ir maloniai nustebins jos gavėją“, – teigia susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja Virginija Vingrienė.

Anot Susivienijimo Žali.LT narės Mildos Lukoševičiūtės, savivaldybės lankytojams organizuojamų dirbtuvių metu iš atliekų gaminsime papuošalus Kalėdinėms eglutėms, taip pat vyks pliušinių meškiukų siuvimo iš sunešiotų drabužių pamokos. Lankytojai kviečiami atsinešti kartoninių tūtelių nuo tualetinio popieriaus ritinėlio, senų drabužių, kailiukų, audinių atraižų. „Pasiruošimą didžiausioms metų šventėms pradėkime maloniais darbais, galinčiais nudžiuginti mus ir mums mielus žmones“, – sako M. Lukoševičiūtė.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams pagelbės profesionali menininkė Jurgita Jakubauskaitė, garsėjanti meninių ir praktinių daiktų iš atliekų gamyba, paskatindama dalyvius išlieti savo viduje slypintį kūrybiškumą ir į ruošiamą dovanėlę įpinant dalelę savo širdies. „Šios eko-dirbtuvės – didelė paskata pajusti šventinę nuotaiką, be chaotiško stumdymosi prekybos centruose“, – įsitikinusi kūrėja.

Šiemet Žali.LT atkreips dėmesį ir į maisto švaistymo problemą. „Lietuvoje kasmet į konteinerius keliauja net 580 tūkstančių tonų maisto, skaičiuojant šį kiekį vienam gyventojui – jau vejamės turtingųjų ES šalių vidurkį. Todėl Kalėdinių švenčių, garsėjančių apsivalgymo tradicijomis, išvakarėse įvertinkime šiuos faktus, žinodami, kad kas penktas mūsų tautietis priverstas užmigti alkanas“, pabrėžia V. Vingrienė.

Organizatoriai kviečia visus nieko nepirkimo dienos proga bent trumpam atsisakyti savo vartotojiškumo įpročių ir vengti nereikalingų pirkinių. Renginio pabaigoje Žali.LT aktyvistai prie prekybos centrų ( „Panorama“, Europoa) lankytojams dalins lankstinukus, ne tik kviesdami tausoti aplinką, bet ir vertinti maistą, kurio net trečdalis pasaulio mastu išmetama tiesiog supūti.

Daugiau informacijos:

Virginija Vingrienė

Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja

Mob.: 861067245

One Comment, RSS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*