Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Kuršių nerijoje žaliųjų forumas

Susivienijimo Žali.LT entuziastai, bendradarbiaudami su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, šių metų rugpjūčio 14 d. nuo 11 val. Smiltynės lankytojų centre, Smiltynės g. 11, Klaipėdoje regia diskusiją opių šiandienos žaliųjų aktualijų tema. Forumo metu daugiausia dėmesio sulauks miškų, paukščių ir žvejybos, kiti Kuršių nerijai aktualūs klausimai.

„Mūsų organizuojamų forumų tikslas inicijuojant aplinkosauginę diskusiją jaurių klausių temomis, paskatinti ir įvairių sričių specialistų, aktyvistų, žaliųjų ir socialinių iniciatyvų bendradarbiavimą. Siekiame ne tik surasti tinkamiausius problemų sprendimo būdus, bet ir pagilinti dalyvių žinias, sukurti aplinką keistis požiūriais ir įžvalgomis“, – teigė susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak Susivienijimo Žali.Lt koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, šiandien beprotiškai įsibėgėjusio vartotojiško požiūrio kontekste, požiūris į gamtą ir žmogų išreiškiamas per komerciškumo prizmę. Pirmenybė teikiama pelnui, naudai, ekonominiam augimui, netgi į nugarą alsuojančios klimato kaitos padarinių grėsmės akivaizdoje.

„Štai kodėl turime kalbėti apie pokyčius, kuriuos būtina pradėti nedelsiant, nebijant pristatyti kitokį kartais pernelyg drąsų ar revoliucingą požiūrį ir parodant kitų racionalių kelių galimybę, net jei tam reikėtų aukoti ekonominę naudą“, – pabrėžė V. Vingrienė.

Anot jos, šio renginio metu bus pradėta diskusija dėl kitokio požiūrio būtinybės plynų miškų kirtimų klausimu. Taip pat bus pristatyta Žali.LT iniciatyva, keliant konstituciškumo klausimą dėl išimtinių miško paskirties keitimo kriterijų, tapusių jau plačiai paplitusiu reiškiniu ir padariusi daug žalos itin jautriai žaliajai erdvei. Forumo metu bus paliesti ir jautrūs Kuršių nerijos gamtosaugos klausimai, paukščių įsipainiojimas žvejybiniuose tinkluose ir kitos aktualios aplinkosauginės temos, vyks diskusijos kuo žalieji, aplinkosaugos aktyvistai ir plačioji visuomenė galėtų prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Renginyje dalyvaus Kuršių nerijos nacionalinio parko, Smiltynės lankytojų centro, Lietuvos ornitologų draugijos, Lietuvos gamtos fondo ir kitų žaliųjų organizacijų, miškininkų, vietos bendruomenių atstovai ir kurorto svečiai. Kviečiame pajūrio svečius prisijungti.

FORUMAS –DISKUSIJA

GAMTOS IŠSAUGOJIMO BŪTINYBĖ KLIMATO KAITOS GRĖSMĖS IR NEŽABOTO VARTOTOJIŠKUMO AKIVAIZDOJE. KODĖL BŪTINA KEISTI POŽIŪRĮ?

 PROGRAMA

 11.00 val. Dalyvių registracija

11. 30 val. Renginio atidarymas

11.40 val. „Alternetyvus požiūris į miško kirtimo būdus“, Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Susivienijimas Žali.LT

12.00 val. „Miškas – Konstitucijos ginama vertybė. Ar išplėsti išimtiniai miškų paskirteis keitimo atvėjai netapo itin dažnai paplitusiu reiškiniu?“, Virginija Vingrienė, Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja

12.20 val. Diskusija. Miškų svarba Kuršių Nerijoje

13.00 val. Pietų pertrauka. Ekologiškos žaliosios vaišės

14.00 val. „Paukščių žūtys žvejybiniuose tinkluose“, Julius Morkūnas, Lietuvos ornitologų draugija

14.30 val. „Aktualūs Kuršių nerijos gamtosauginiai aspektai“, Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė

15.00 val. Seminaro apibendrinimas – sprendimai, išvados

15.30 val. Seminaro pabaiga

Renginio vieta – Smiltynės lankytojų centras, Smiltynės g. 11, Klaipėda

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*