Pagrindinis > Kita > Klimato kaitas suvienijo Briuseliečius

Šiandien, rugsėjo 21 d., Briuselyje tapo tikra aplinkosaugai neabejingų žmonių diena. Briuselyje vykstančius renginius stebėjo ir Žali.LT atstovai.

Dovana viešojo transporto keleiviams

Nuo pat ankstyvo ryto šiandien Briuselio metro bei tramvajai pilni žmonių. Metro keliauja didžiulės šeimynos. Nors šiandien sekmadienis, tačiau keliauti nusprendė ir darželių mokytojai su mokiniais. Vaikų pilni vagonai, jų krykštavimas girdisi iš toli.

Toks keleivių suintensyvėjimas nėra atsitiktinis. Šiandien viešasis transportas veža keleivius nemokamai. Visi metro vartai plačiai atverti. Tačiau tai tik maža dalis to ką siūlo Briuselio miestas.

Dviratininkai užvaldė gatves

Automobilių gatvėse šiandien gerokai mažiau. Ir neveltui. Jiems pravažiuoti nėra taip paprasta. Gatves okupavo keliolika šimtų dviratininkų. Atrodo visi, kad turi šią transporto priemonę šiandien nusprendė ja pasinaudoti.

O priemonių tikrai yra įvairių. Vieni prie dviračio prikabino priekabėlę vaikams, kiti pasisodino mažylius ant pritvirtintos kėdutės. kai kurie mažieji atsistojo ant paspirtukų ir visus stebino savo vikrumu ir gebėjimu aplenkti sportinius dviračius. Taigi dviračiai šiandien visur: parkų keliukuose, gatvėse, jie prirakinti prie medžių, tvorų, šviestuvų, šalia kavinių.

Klimato kaitos žygis

Daugiausia žmonių be abejonės sutraukė žygis skirtas klimato kaitai. Nepaisant lietaus prie jo prisijungė apie pusę tūkstančio žmonių. Pasipuošę žaliomis širdimis jie rinkosi prie Teisingumo Rūmų.

Renginys sutraukė visus – tiek tėvus su vaikais, tiek jaunimą, tiek senyvo amžiaus žmones. Vieni jų žygiui rengėsi namuose. Tai išdavė plakatai ant kurių puikavosi užrašai „Išgelbėkime gyvūnus“, „Sustabdykime klimato kaitą“, „Klimato krizė yra ir maisto krizė“.

Po trumpos kalbos išverstos į anglų, prancūzų, vokiečių ir nyderlandų kalbas eisena pajudėjo Briuselio gatvėmis. Vedama linksmo trimitų choro žmonės mojavo vėliavėlėmis, plakatais, dalinosi šypsenomis ir gera nuotaika.

Ir tai ne vieninteliai renginiai šiandien: keliuose parkuose vyksta ekologinių prekių mugės, bėgikai dalyvauja orientacinėse varžybose, viename iš parkų vyksta šventė skirta skatinti vaikus sportuoti. Tai toks šiandien Briuselis – žalias žalias.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

???????????????????????????????20

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*