Pagrindinis > Renginiai > DIENOS BE AUTOMOBILIO PROGA ŽALIEJI REIKALAUJA NEMOKAMO VIEŠOJO TRANSPORTO VILNIUJE

10650008_813120728738546_7228574693516797161_nRugsėjo 22 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, judėjimas „Už troleibusus Vilniuje“, Susivienijimas Žali.LT ir Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija kviečia minėti pasaulinę dieną be automobilio, kviesdami jungtis prie kilnios pasaulinės ekologinės iniciatyvos mažinti oro taršą ir didėjančias spūstis mieste. Žalieji ragina visus gyventojus pakeisti  lengvąjį automobilį viešuoju transportu, dviračiu ar keliauti į darbą pėsčiomis. Savivaldybės raginamos paskatinti visuomenę jungtis prie aplinkosauginės akcijos šią dieną leisti nemokamą viešąjį transportą padidinus jo maršrutų skaičių.

Bent vieną dieną metuose – nemokamas viešasis transportas?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkės Virginijos Vingrienės teigimu, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į opią sostinės ir kitų šalies didmiesčių oro taršos ir kamščių problemą, kviečiame gyventojus aktyviai jungtis prie kilnios aplinkosauginės iniciatyvos ir rugsėjo 22 d. persėsti į viešąjį transportą. „Gyventojų ekologinį sąmoningumo realiais darbais, o ne tik gražiais žodžiais turi paskatinti ir savivaldos politikai. Tad siūlome Vilniaus merui pasekti Talino kolegų pavyzdžiu, pasiūlant miestiečiams nemokamą viešąjį transportą, bent vieną dieną metuose. Pasaulinė diena be automobilio būtų puiki proga žengti šį žingsnį. Juo labiau, kai yra jau ir gerų pavyzdžių: „Lietuvos geležinkeliai“ šia proga penktadaliu sumažino bilietų kainas“, pažymi V. Vingrienė.

Kaip teigė judėjimo „Susivienijimo Žali.LT atstovas Linas Kranauskas, žmonės pasiryžę kasdien naudotis viešuoju transportu iš tiesų daro visuomenei ir aplinkai itin didelę paslaugą. „Juk vienas troleibusas, autobusas ar traukinys, vežantis keleivius piko metu, „sutaupo“ milžinišką kiekį įvairių išmetamųjų dujų, įskaitant klimato kaitą nulemiantį anglies dioksidą“, sako L. Kranauskas.

Miestiečiams primena, kiek privalumų turi automobilio atsisakymas

Anot žaliųjų aktyvistų, žmonėms itin sunku atsisakyti įpročio naudotis automobiliu, kaip patogia ir komfortiška susisiekimo priemone, tačiau vos tik persėdę į viešąjį transportą, jie iškart pamato jo pranašumą. „Viešojo transporto privalumai nėra tik aplinkosauga, – tai ir nauda patiems sau. Gerokai sutaupytas piniginės turinys, išvengta streso, patiriamo kasryt nervingai stumdantis kamščiuose, nekalbant jau apie parkavimosi vietų, ypač Vilniaus miesto centre, paieškas. Važiuodami autobusu galime ir knygą paskaityti ar sutvarkyti skubius reikalus, išsiųsdami skubias SMS žinutes, nesukeldami pavojaus kitiems eismo dalyviams“, privalumus vardija žalieji.

Akcijos iniciatoriai išsiuntė kreipimąsi į Vilniaus miesto savivaldybe ir sostinės merą, prašydami spręsti miesto transporto kamščių ir su tuo susijusios oro taršos bei susisiekimui gaištamo laiko problemas, pasiūlydami rugsėjo 22 d. paskelbti nemokamo naudojimosi viešuoju transportu akciją.

Žalieji primena sostinės valdžiai ir kitas spręstinas miesto transporto problemas. Žadėtas A juostų plėtros klausimas kol kas net nepajudinamas iš mirties taško, o net du savivaldos raštiški įsipareigojimai spręsti saugaus eismo mieste klausimus toliau sėkmingai dūla valdžios stalčiuose. Tačiau žalieji vilniečiai trauktis nežada, pasiryžę miesto valdžiai priminti jų duotus pažadus ir reikalaudami labai atsakingai vertinti visuomenės iškeltus reikalavimus.

Daugiau informacijos
Virginija Vingrienė
Tel. 8610067245

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*