Pagrindinis > Renginiai > Apie mus rašo: Žemės valanda: mąstyk ne vieną valandą, mąstyk nuolat

Kovo 23 d., 20.30 val. pasaulinės pilietinės gamtosauginės iniciatyvos „Žemės valanda“, metu visi kviečiami vienai valandai išjungti visus nebūtinus šviesos šaltinius ir susimąstyti apie mūsų planetos kančias ir galimybes padėti ją išsaugoti.

Tuo tikslu susivienijimo „Žali.lt“ nariai, kviečia visus vilniečius ir visos Lietuvos gyventojus, įmones, mokymo įstaigas, valstybės institucijas, visuomenines organizacijas ir bendruomenes nelikti abejingais mūsų planetos likimui ir valandai išjungus šviesas bei kitus nebūtinus elektros prietaisus pagalvoti apie kasdien buityje be reikalo išeikvojamos energijos taupymą.

Kviečiame ne tik vieną kartą metuose vienai valandai išjungti šviesas, bet MĄSTYTI KIEKVIENĄ AKIMIRKĄ, įsidėmint tai, kad:

– 5 buitiniai prietaisai budėjimo režime sunaudoja energijos tiek, kiek įjungta 60 W lemputė;

– sumažinta skalbyklės/indaplovės vandens temperatūra, sutaupo 80–90 proc. visos skalbimui sunaudotos energijos;

– verdamas uždengtame puode maistas, sutaupo apie 40 proc. energijos;

– sumažinta 1°C šildymo temperatūrą, sumažina sąskaitas 5-10 proc., o išmetamo į atmosferą CO2 kiekį — iki 300 kg per vienerius metus;

– išjungta 5-10 min. iki maisto ruošimo pabaigos elektrinė viryklė, sutaupo daug energijos;

– nešiojamasis kompiuteris sunaudoja iki 90 proc. mažiau elektros energijos nei stacionarusis;

– pasirinkti laiptai, o ne liftas, ne tik sutaupo elektros energijos, bet priverčia sveikai pajudėti;

– kiekvienas sudegintas degalų litras į aplinką išskiria virš 2,5 kg CO2;

– pasirinktas visuomeninis transportas, dviratis ar ėjimas pėsčiomis, o važiuojant automobiliu kooperavimasis su kaimynais ar draugais, ne tik apsaugo aplinką, bet ir taupo lėšas;

Taigi, išjunkime šviesas, ir TAUPYKIME, padėdami mūsų neapdairių veiksmų išvargintai planetai, aplinkai, o kartu ir sau!Atminkime, turime ją tik vieną ir esame jos dalis, todėl sunaikinę ją – neišvengiamai susinaikinsime patys!

Kovo 23 d. vakarą, 20.30 val., solidarizuodamiesi su pasaulinės aplinkosauginės akcijos idėja, draugiškai susirinkime Vilniaus Rotušės aikštėje ar kitų miestų aikštėse, kur vyks šiai akcijai skirti renginiai arba tiesiog išjungdami šviesas ten kur tuo metu būsime ir sumąstykime apie mums visiems brangios Planetos išsaugojimą.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*