Pagrindinis > Projektai > SMILE > SMILE naujienlaiškis: mes įsibėgėjam

Mokytojos įžvalgos

aSulaukėme pirmųjų atsiliepimų ir išgyvenimų  apie projektą iš Graikijos partnerių eksperimentinės pradinės Maraslio mokyklos tėvų asociacijos- PAEPSM bendruomenės, arba tiksliau  anglų kalbos mokytojos  Glykeria Selimi. Projekto komanda dėkoja mokytojai, o Jus kviečiame skaityti toliau…

Dalyvavimas projekte labai įdomi patirtis, tiek didinant švietimo galimybes tiek asmeninio profesionalumo lygį. Asmeniškai išmėginant mums naujas programas, turėjau galimybę kurti ir įgyvendinti naujus mokymo metodus ir priemone klasėje, taip plėtojant savo pedagoginę praktinę veiklą ir mokymo metodiką.

Mokiniai taip pat gavo itin daug naudos iš šios programos. Jie sustiprino savo produktyviuosius ir jutiminius anglų kalbos įgūdžius, taip pat ir aplinkosauginių problemų svarbą, kuri buvo atskleista SMILE projekto modulių kontekste.

bSavaime suprantama, jog visuomet tobulinti yra ką, tiek siūlomose veiklose, tiek mokymo metode, tačiau mano nuomone, projekto veiklos yra puikiai organizuotos ir orientuotos tiksliai į esminius dalykus, kas yra svarbu ir būdinga sėkmingai mokomajai programai.

Pamokos Graikijoje

Graikijos partneriai nuo 2016 m. sausio 15 d. iki kovo 30 d. įgyvendino pirmųjų penkių “English Kitchen” modulių veiklas su 7-11 metų amžiaus vaikais. Iš viso veiklos buvo pristatytos 125 mokiniams.

Pamokos vyko Maraslion eksperimentinėje Atėnų universiteto pradinėje mokykloje. Moduliai buvo išbandomi unikalaus neformalaus ugdymo įstaigos kontekste, tai gali vykti tik mokyklose, kurios oficialiai turi ryšį su Atėnų universiteto pradinio ugdymo fakultetu.

Su mokinių pagalba buvo sukurtas projekto plakatas graikų kalba.

SMILE naujienos iš Makedonijos

dEco-Logic ne pelno siekiančios  projekto partnerių organizacijos komanda, užbaigė visų  5 modulių bandomąsias veiklas Makedonijos mokyklose. Taip pat organizavo “Bike Rodeo” renginį.

e“Bike Rodeo “ – tai  projekto “ Mokymas važiuoti dviračiu per teoriją ir praktiką” renginys. Projektas buvo sukurtas su tikslu pristatyti ir paskatinti naudoti šiuolaikiškus metodus, mokymo(si) priemones, kaip savaiminio ugdymo(si) proceso galimybę. Tuo tikslu Eco-Logic surengė smagią veiklą- varžybas, kurios buvo pavadintos “Bike Rodeo”.

Konkursinei veiklai buvo sukurtas kliūčių- užduočių ruožas, su 6/7 tarpusavyje susijusiomis balanso, “shaking”, saugos ir išradingumo veiklomis dviračiais.

fVaržybose dalyvavo vaikų komandos, kurios reprezentavo skirtingas mokyklas. Komandos tikslas buvo įveikti visas užduotis per įmanomai trumpiausią laiką ir su mažiausiu klaidų skaičiumi. Užduočių atlikimo trukmė buvo skaičiuojama nuo pirmojo komandos nario “starto” iki paskutinio nario “finišo”. Visi smagiai leido laiką, tuo pačiu besimokydami ir įtvirtindami turimas žinias apie saugų ir atsakingą važiavimą dviračiu.

Renginio detalės:

Vieta: Pradinė mokykla “Rade Kratovce”, Makedonija

Data: 2016-06-01, 10:00,

Dalyviai: 12-14 metų vaikai

 

Smile dirbtuvės @ “Appian” keliu

Senovės romėnai vadino tai “Regina Viarum”, gatvių karaliene. Appian buvo vienas iš anksčiausių, strategiškai svarbiausių kelių senovės Romos Respublikoje.  iGana ilgi šio kelio ruožai yra išsaugoti ir šiandien, tai yra dalis saugomos „Parco Regionale dell’Appia Antica“ teritorijos. Nuo 2016-ųjų ReBike ALTERmobility priklauso dideliam nacionaliniam organizacijų tinklui, kuris skatina piliečių aktyvumą darnaus miesto judėjimo klausimu, siekiant geresnės gyvenimo kokybės, prisijungiant prie akcijos “car-free” senoviniame Appian kelyje.

jGegužės pirmąjį sekmadienį, ReBike komanda dalyvavo akcijos  atidarymo renginyje, kuria skatinamas Appia kelio saugus prieinamumas visiems piliečiams, kaip svarbus procesas puoselėti kultūriniams ir rekreaciniams tikslams. Viso renginio metu vyko SMILE projekto dirbtuvės po atviru dangumi, siekiant skleisti žinią apie projektą.

Veiklose vaikai dalyvavo entuziastingai, išmoko sukurti naujus naudingus daiktus (raktų pakabukus, pinigines, pieštukines) iš jau panaudotų medžiagų, daiktų. Štai tokiu originaliu būdu, smagiose praktinėse veiklose, Italijos partneriai dalino SMILE idėją ir nuotaiką.

Projektas pristatytas Lenkijoje ir Ispanijoje

“Smile” projekto partneriai, EUROGEO asociacijos nariai, pristatė projekto veiklas ir rezultatus Spalio 7-8 dienomis vykusiose dirbtuvėse dvikalbiams mokytojams, Torune (Lenkijoje). Taip pat, žinia apie projektą buvo pasidalinta rugsėjo 29-30 dienomis vykusiame Europos Geografų Asociacijos metiniame susitikime  Malagoje (Ispanija).

Antrojo naujienlaiškio anglų k. tekstą galima rasti čia.

erasmus-logo

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*