Pagrindinis > Projektai > Make fruit fair > Trečiojo amžiaus universitete paskaita sąžiningos prekybos tema

det1Lapkričio 3 d. Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitete visi norintys rinkosi į neįprastos temos paskaitą “Sąžininga prekyba: pasaulis ir Lietuva”. Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto studentai turėjo galimybę gauti atsakymus į šiomis dienomis svarbius klausimus: kas yra sąžininga prekyba ir kaip ji veikia? Paskaitos metu didelis dėmesys buvo skirtas iššūkiams, su kuriais susiduriama pasaulyje ir Lietuvoje, aptarti.

Paskaita aiškiai parodė, kad sąžiningos prekybos tema leidžia matyti aiškias sąsajas tarp Lietuvos žemdirbių ir tropinių vaisių plantacijose dirbančių žmonių. Kita vertus, esama sričių, kurias sunku būtų lyginti. Moterų išnaudojimas, nėščiųjų atleidimai iš darbo, profesinių sąjungų lyderių persekiojimas ir kylanti grėsmė jų gyvybei – tai tik keli pavyzdžiai, leidžiantys geriau suvokti atogrąžų vaisių augintojų realijas.

Apie šešiasdešimt paskaitos dalyvių buvo gerokai nustebinti sužinoję, kad ir jie prisideda prie žmonių išnaudojimo, bei pasirašė raginimą prekybos centrams pagaliau pradėti prekiauti sąžiningos prekybos ženklu pažymėtais vaisiais.

Atvirą laišką prekybos centrams, kuris gali keisti padėtį, kviečiame pasirašyti čia – http://www.peticijos.lt/visos/72133 .

Paskaitos prezentaciją galima rasti čia – ppt universitetui

Paskaita yra Europos Sąjungos remiamo projekto „Make Fruit Fair“ dalis.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*