Pagrindinis > Projektai > Make fruit fair > Mūsų taikinyje apie sąžiningą prekybą tropiniais vaisiais (“Make Fruit Fair”)

Projektas “Make Fruit Fair” (“Padarykime vaisius sąžiningais”) jau vykdomas devyniolikoje šalių, jį dalinai finansuoja Europos Sąjunga. Pagrindinis tikslas – siekti, kad didieji prekybos centrai, kaip patys stipriausi tropinių vaisių tiekimo grandinės dalyviai, mokėtų sąžiningą kainą savo tiekėjams, kuri padengia tvarų vaisių auginimą. Kampanija viešina sąžiningų ir tvarių tropinių vaisių tiekimo grandinių veiklą, gina socialines ir aplinkosaugines vaisių augintojų teises jų šalyse, vykdo įvairias akcijas, jungiančias vaisių augintojus bei vartotojus ir skatina naujas tarptautinės prekybos politikas bei praktikas.

Šiemet susivienijimas Žali.Lt pradeda vykdyti šio projekto veiklas Lietuvoje. Pirmą kartą mūsų šalyje bus atliktas išsamus rinkos tyrimas apie prekybos tropiniais vaisiais skaidrumą ir visuomenės žinias šiuo klausimu. Bus organizuojama daug renginių, skirtų supažindinti visuomenę su opia žmogaus teisių bei aplinkosaugos pažeidimų, susijusių su nesąžininga prekyba tropiniais vaisiais, problema. Taip pat – edukacinės programos profesinių sąjungų atstovams, trečiojo amžiaus universiteto studentams, bei dalinamasi patirtimi su kitų Baltijos šalių nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis su šiuo projektu. Vienas svarbiausių numatytų veiksmų Lietuvoje – dialogo tropinių vaisių prekybos skaidrumo klausimais užmezgimas su didžiaisiais prekybos centrais bei vadžios atstovais.

Projektas jau dabar kviečia prisijungti savanorius, kuriems rūpi aplinkosaugos ir tvaraus vystymosi problemos ir jų sprendimas. Visos “Make Fruit Fair!” veiklos yra palaikomas tarptautinės bendruomenės ir leidžia aktyviai prisidėti prie teigiamų pasikeitimų Lietuvos ir pasaulio ekologijoje ir Žmogaus teisių srityje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*