Pagrindinis > Projektai > Make fruit fair > Make Fruit Fair pirmasis seminaras

Į renginį atvyko 11 dalyvių, diskusijoje dalyvavo PS “Solidarumas”, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Socialinių investicijų valdymo centro, Žali.LT, Bicycle.lt atstovai. Buvo pristatytas projektas Make Fruit Fair!, jo pagrindiniai tikslai ir veiklos kryptys Lietuvoje.

Vietoje numatytos viešnios, kuri dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių į Lietuvą neatvyko, Žali.LT parengė pranešimą pagal Švaraus vandens tiekimo bendruomeninės organizacijos vadovės  Xinia Briceno (Milano, Kosta Rika) infomaciją apie aplinkosauginius ir žmogaus teisių pažeidimus, susijusius su vandens tarša, kuriuos sukelia komercinis ananasų auginimas Kosta Rikoje. Šio pranešimo metu išsamiai papasakota, kokią tiesioginę žalą patiria šviežių vaisių augintojai ir juos eksportuojančių regionų gyventojai, kai nėra laikomasi sąžiningos prekybos partnerystės principų ir kaip Europoje vystomi vartotojų sąmoningumą skatinantys projektai daro įtaką jų kasdienybei ir gerbūviui.

Toliau renginio dalyviai įsitraukė į diskusiją, kaip nevyriausybinės organizacijos gali padėti šviesti visuomenę ne tik vietinių socialinių ar aplinkosauginių problemų kontekste, bet ir skatinti žvelgti į globaliau.

Dalyviai įvardijo pagrindines su Fairtrade susijusias problemas Lietuvoje: asortimento stygius; menkas ženklinimo atpažįstamumas; švietimo, kokią įtaką žmonėms bei maisto produktams daro nesąžiningos prekybos praktikos, nebuvimas; kaip didžiausią iššūkį, skatinant visuomenę keistis, dalyviai įvardijo empatijos šalims-tiekėjoms nebuvimas.

Diskusijos metu buvo trumpai pristatyti ateityje vyksiantys mokymai ir paskaitos įvairioms tikslinėms grupėms. Šios veiklos ir planai buvo teigiamai kitų NVO atstovų, įvyko apsikeitimas naudingais kontaktais.

Renginio metu buvo vaišinama išskirtinai Fairtrade kava, arbata bei užkandžiais, dalyviai turėjo progą pamatyti dalį visiems prieinamo šių produktų asortimento.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA APIE SITUACIJĄ KOSTA RIKOJE:

Xinia’s  darbai, 2012 m:

http://www.bananalink.org.uk/environmental-impacts-costa-rica [3]

Problemos Kosta Rikoje:

http://www.bananalink.org.uk/the-problem-with-pineapples

Filmas apie žiaurias sąlygas Kosta Rikoje (30 min):

https://vimeo.com/18953426

https://vimeo.com/40945472

https://vimeo.com/40943330

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*