Dalintis

Projektai

čia rasite kokiuose projektuose mes dalyvaujame

Žemės valanda 2018

Žemės valanda 2018: ką kalba visuomenės veikėjai?

Žali : kovo 20, 2018 7:12 pm : Žemės valanda 2018
Artėjant Žemės valandai, kuri prasidės kovo 24 d. 20.30 val., Žali.LT domėjosi akcijos reikšme jos dalyviams. Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius: „Kiekvienais metais pastebime, kad klimatas sparčiai keičiasi ir nebegalime nuspėti, kas mūsų laukia ateityje. Nors jau ir prasidėjo pavasaris, tačiau už lango spaudžia šaltis. Taip pat vienos vasaros būna itin lietingos, kitos – more »
Leave a response »
CC BY-SA 3.0

Šiek tiek apie mokslininkų perspėjimą žmonijai

Leonas Toliautas : gruodžio 22, 2017 3:22 pm : Nuomonės
2017 metų lapkričio 13 d. grupė mokslininkų žurnale BioScience publikavo „Antrąjį pasaulio mokslininkų perspėjimą žmonijai“. Be pačių autorių tekstą pasirašė dar daugiau nei 15000 nepriklausomų mokslininkų iš 184 skirtingų pasaulio šalių. Straipsnyje mokslininkai apgailestauja, kad, nepaisant pakankamų žinių, per pastaruosius 25 metus žmonija nebeveik nepasistūmėjo spręsdama savo pačios sukeltas ekologines problemas, kurios su metai tik gilėja. more »
Leave a response »
Kamchatka_Brown_Bear_near_Dvuhyurtochnoe_on_2015-07-23 (1024x768)

Antrasis pasaulio mokslininkų perspėjimas žmonijai

Žali : gruodžio 22, 2017 8:55 am : Mokslas
Š. m. lapkričio 13 d. pasaulio mokslininkai paskelbė antrąjį perspėjimą žmonijai dėl gilėjančios ekologinės krizės. Tekstą pasirašė 15364 nepriklausomi mokslininkai iš 184 skirtingų šalių. Straipsnio autoriai ir nuoroda į originalą (anglų kalba) pateikti žemiau. Publikuojame pilną straipsnio vertimą, tikėdamiesi, kad jis paskatins diskusijas apie tolimesnį mūsų visuomenės ir valstybės kelią. Bet kokie netikslumai tekste turi more »
Leave a response »

Nieko nepirksiu diena artėja! (+ ilgėjantis renginių sąrašas!)

Žali : lapkričio 13, 2017 6:20 am : Nieko nepirksiu
Vis dažniau girdime apie darnų vystymą, bet ką tai reiškia? Darnus vystymas iš esmės yra žmonijos poreikių patenkinimas nesumažinant jų galimybių ateities kartoms. Deja, šiuo metu žmonija per metus išnaudoja daugiau Žemės išteklių, nei jų gali atsikurti. Tai reiškia, gyvename į ateities kartų sąskaita, išnaudojame resursus, kuriuos turėtų naudoti tik mūsų vaikai ir anūkai. Šiais more »
Leave a response »
15965257_1568245923216226_3181610247461480088_n

Miesto sodai – žalių erdvių papildymas ir prasmingas panaudojimas

Linas : birželio 19, 2017 6:05 pm : Daržai
Švieži špinatai ką tik iš lysvės, savo rankomis skinti pomidorai, obuoliai, riešutai – tai vertybės, kurių nepatirsime parduotuvėje, kad ir kokia įvairove ji blizgėtų. Jų mes ieškome trumpam nuvažiavę į kaimą – dar prisimenam, ką reiškia palenkti nuo vaisių sunkią šaką, prisiraškyti rasoje sunokusių žirnių, pajusti savo augintos daržovės skonį. Ir daug kas vis dar more »
Leave a response »
laurynas-150x150

Žaliąsias miestų erdves išstumia atsigaunanti statybų rinka?

Linas : balandžio 26, 2017 4:06 pm : Miškai
Žaliosios miesto erdvės visuomenės gyvenime atlieka labai svarbią funkciją. Parkai, skverai tapę neatsiejama gyventojų poilsio, laisvalaikio vieta, o biologinei įvairovei – gamtos prieglobsčiu. Pasak specialistų, norint turėti pakankamai žaliųjų erdvių ir tinkamą šių priežiūrą, pirmiausia reikia keisti požiūrį į senus medžius. Pagal įstatymų normas, dideliame mieste vienam gyventojui turi tekti 25 kv. m žaliosios erdvės, more »
Leave a response »
IMG_8331

Žali LT ieško naujo komandos nario

Linas : balandžio 19, 2017 6:26 pm : Daržai
Susivienijimas Žali LT ieško savanorės/savanorio MIESTO SODŲ iniciatyvai plėsti Šiuo metu ieškome tokio/s miesto sodų ir daržų atašė, kuri/s norėtų: Kartu su komanda pasiekti, kad miesto sodai taptų visuotine, kasmet augančia iniciatyva Šią idėją nešti į susitikimus su partneriais, institucijų atsakingais asmenimis, rėmėjais, bendruomenėmis Kurti ryšius ir sprendimus, kurie padėtų kiekvienam sodui vystytis maksimaliai savarankiškai more »
Leave a response »

Prie „Žemės valandos“ jungiasi ir Telšiai

Brigita : kovo 24, 2017 8:38 pm : Žemės valanda 2017
„Metams bėgant visuomenė labiau pradeda suprasti, kaip svarbu kovoti su klimato kaita. Kovos būdų yra įvairiausių: vienas iš būdų,  kaip mažinti gamtos išteklių ir energijos naudojimą sumažinant daromą neigiamą poveikį mūsų Žemei: skirti dėmesį atliekų mažinimo prevencijai, kurios tikslas – vengti atliekų susidarymo (pvz.: nesižavėti išvaizdžiomis pakuotėmis ir pirkti prekes be įpakavimų, vengti parduotuvėse plastikinių more »
Leave a response »

Vilniaus miesto savivaldybė jungiasi prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda“

Brigita : kovo 24, 2017 8:20 pm : Žemės valanda 2017
Vilniaus miesto savivaldybė šiemet ir vėl jungiasi prie pasaulinės akcijos – „Žemės valanda“ – ir kovo 25 d. 20.30 val. vienai valandai išjungs Katedros aikštės, Vrublevskio g., Šventaragio g., Arkikatedros, Rotušės, Seimo rūmų, M. Mažvydo bibliotekos ir Trijų Kryžių paminklo apšvietimą. „Vilnius yra žalias miestas – net pusę jo teritorijos sudaro parkai ir žaliosios erdvės. more »
Leave a response »

Rietavas jungiasi į „Žemės valandos“ gretas

Brigita : kovo 24, 2017 8:12 pm : Žemės valanda 2017
„Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulinių problemų, kurios prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei. Labai gaila, kad žmogaus veikla prisideda prie šios kaitos. Sprendžiant su klimato kaita susijusius klausimus svarbus tarptautinis bendradarbiavimas, regioninė politika, visuomenės švietimas ir informavimas. Žmogus turi galvoti apie ateitį ir priimti sprendimus kur kas atsakingiau. Dažnai galvojame, kad po more »
Leave a response »
« Page 1 »