Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Žaliosios Užgavėnės Pilaitėje

2012_03_03_zaliosios uzgaven1Antradienį, vasario 21 d. gausiai krentant stambioms snaigėms ir siaučiant pūgai, Pilaitės bendruomenė įnirtingai vijo žiemą iš kiemo. Nors oras buvo išties ne pats geriausias, žiema visomis savo išgalėmis priešinosi kiek įmanydama, aplink liepsnojantį Kalėdinių eglučių laužą susirinko būrys pilaitiškių. Žvarbios pūgos nepabūgo ne tik vaikai, bet ir garbingo amžiaus senjorai.

Vienas iš šios šventės tikslų buvo prasmingas atsisveikinimas su nupuoštomis Kalėdinėmis eglutėmis. Panaudotų medelių laužas užliepsnojo pakankamai smarkiai, paskleidęs tamsiai pilkų dūmų debesį, kurį smarkokas vėjas nunešę gerokai tolyn tamsa apgaubdamas aplinkinių namų langus. Taip buvo išgąsdinta ne tik žiema. Netrukus prie šventinio laužo jau skubėjo net gaisrinės automobilis su įjungtais signalais.

Laužą sniegu puolė gesinti ir jo karščio pabūgęs bei dėl tirpstančių savo lašinių sunerimęs, šventės personažas – lašininis. Čia pat su juo susigrūmė pavasario šauklys – kanapinis. Kova pasibaigė pastarojo pergale. Beje, šis kanapinio ir lašininio mūšis, simbolizuojantis pavasario kovą su žiema, be galo sudomino šventėje dalyvavusius vaikus, kurie pageidavo jo pakartojimo ir patys joje entuziastingai sudalyvavo.2012_03_03_zaliosios uzgaven4

Renginio dalyvius linksmino folklorinio ansamblis „Rasoda“, skambėjo Užgavėnių dainos, šokiai, vyko rogučių ir maišų rungtys.

Linksmai šėliojo Užgavėnių persirengėliai: ant šluotų skraidė raganos, dūko velniai, daktarai, ožiai, gervės ir kiti personažai. UAB „Eika“ renginio dalyvius gausiai vaišino riebiais Užgavėnių blynais ir arbata.

Triukšmingai vydami žiemą iš Pilaitės kiemo, prasmingai sudeginome nupuoštas Kalėdines eglutes ir Beepart dirbtuvėse iš senų drabužių ir atliekų sumeistrautą žiemos negandų simbolį – Morę. Taip Pilaitė triukšmingai vijo žiemą, kuri niekaip nepasidavė, gąsdindama renginio dalyvius gausiu sniegu ir žvarbiu vėju.

Šventės dalyviai susivienijimo Žali.lt narių buvo paraginti ateityje nemėtyti nupuoštų eglučių į buitinių atliekų konteinerius, nepalikti jų voliotis laukuose, gatvėse ar šalia šiukšliadėžių, o geriau atnešti Užgavėnių laužui.

2012_03_03_zaliosios uzgaven3Tikimės, kad ir kituose Vilniaus mikrorajonuose bei kituose šalies miestuose palaipsniui bus surenkami šie Kalėdiniai atributai ir panaudojami prasmingai. Nebūtinai vien Užgavėnių laužui, biokurui ar krantinėms sutvirtinti. Galbūt bus sugalvota ir įdomesnių prasmingų jų panaudojimo būdų. Svarbiausia – nemėtyti šių medelių bet kur.

Žinoma, geriau būtų jų visiškai nekirsti, o pasipuošti namus šakomis ar plastikiniais pakaitalais. O geriausiai – pasisodinkime prie kiekvieno daugiabučio po eglutę, kuria galima būtų grožėtis nuolat ir per Kalėdas pasipuošti gyvą lauke.

 

Virginija Vingrienė

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*