Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Paskelbti konkurso „Gelbėkime kaštonus“ nugalėtojai

Susivienijimo Žali.LT organizuotas konkursas „Gelbėkime kaštonus“ paskelbė garbingas prizines vietas užėmusias mokyklas ir darželius. Praėjusių metų spalio pabaigoje paskelbto konkurso organizatoriai iki gruodžio pabaigos iš daugiau nei 40 Lietuvos mokyklų ir lopšelių – darželių sulaukė šimtų nuotraukų. Jose vaikai ir paaugliai demonstravo, kaip prisidėjo prie akcijos – vieni vedė pamokas, kiti organizavo lapų grėbimo talpas, treti kūrė kompozicijas ar piešė priešinius.

Dalyvių gretos buvo tokios gausios, kad išrinkti pačius originaliausius ir meniškiausius darbus pasirodė itin nelengva užduotis. Kad būtų lengviau vertinti vaikų kūrinius, jie buvo suskirstyti į dvi grupes: mažiausiųjų (0–7 m.) ir moksleivių (8– 18 m.) darbus.

Konkursas – kaštonų gelbėjimo akcijos dalis

Konkursas „Gelbėkime kaštonus“ – tęstinė visą rudenį vykusios kaštonų gelbėjimo akcijos dalis, kuria siekiama atkreipti jaunųjų gamtos mylėtojų dėmesį į šiuos medžius ištikusią bėdą – juos atakuojančius vabzdžius keršakandes. Pasak vienos šio konkurso organizatorės Rūtos Šetikaitės, šitaip vaikai skatinami pažinti medžius, domėtis kaštonų nykimo problema ir kūrybiškai išreikšti savo norą juos apsaugoti: piešiniais, nuotraukomis, koliažais, eilėraštukais ir net savo mokyklos kieme suorganizuota lapų grėbimo talka!

R. Šetikaitės teigimu, akcija pavyko kuo puikiausiai, nes vaikų susidomėjimas ja viršijo lūkesčius. „Mes sulaukėme gausybės nuotraukų iš visos Lietuvos. Daugelis mokytojų vedė pamokas apie kaštonus puolančius vabzdžius, aiškino vaikams, kodėl taip svarbu sugrėbti kaštonų lapus ir utilizuoti“. Nuotraukos konkursui du mėnesius buvo siunčiamos iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Tauragės, Šiaulių, Jonavos, Šakių, Širvintų, Kupiškio ir kitų rajonų bei juose esančių miestų.

Prizinės vietos

Gausiai komisijai apsvarsčius ir ilgai diskutavus apie darbelių kūrybiškumą ir originalumą, nuspręsta, jog garbingą pirmąją vietą pasidalins Vilniaus lopšelis – darželis „Žilvinėlis“, surengęs tikrą kaštonų gelbėjimo akciją, ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos ketvirtaklasiai, sukūrę visą kaštonų „zoologijos sodą“. Antrosios vietos atiteko Vilniaus lopšeliui – darželiui „Linelis“ ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos pirmaklasiams, o trečiąsias užėmė Kupiškio rajono Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai bei Kauno apskrities Dailės gimnazijos penktaklasiai dailininkai. Pirmosios vietos laimėtojai apdovanoti „Biosalos“ dovanų čekiais, o kiti dalyviai – muzikinėmis ir šviečiamojo pobūdžio kompaktinėmis plokštelėmis bei kitais prizais.

Konkursą laimėjusios Merkinės V. Krėvės gimnazijos ketvirtaklasių mokytojos Zitos Kulakauskienės teigimu, ši akcija tapo puikia paskata prisidėti prie kaštonų išsaugojimo.

„Labai džiaugiamės galėdami dalyvauti tokiame konkurse. Vaikai skatinami ne tik kurti, bet ir stebėti, pažinti gamtą bei ją saugoti, kad ji išliktų kitoms kartoms. Sužinoję apie skelbiamą konkursą, aptarėme, kaip svarbu išsaugoti vienus gražiausių medžių – kaštonus. Raginome savo tėvelius ir senelius, kaimynus prisidėti prie šios akcijos“, – sako mokytoja.

Zitai Kulakauskienei pritaria ir lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ auklėtojos: „Labai smagu, kad yra žmonių, kurie organizuoja tokius konkursus ir rūpinasi gamta, ją myli ir saugo. Dirbdami su ikimokyklinio amžiaus vaikais mes ugdome atsakomybės jausmą ir padedame formuoti tinkamą požiūrį į gamtą“.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*