Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Kvietimas tęsti Griovių draustinio tvarkymą

Susivienijimas Žali LT tęsia nelegalių sąvartynų tvarkymo projektą, organizuodami talkas ir pakviesdami visuomenę nešiukšlinti. Tuo tikslu susikooperavę su Vilniaus miškų urėdijos Sudervės girininkija pradedame nuo Zujūnų seniūnijoje Vilniaus rajone esančio užteršto Griovių draustinio.

Pirmoji talka vyko šių metų birželio 15 d. Jos metu sutvarkyta tankaus miškelio teritorija ties Bieliūnų kaimu šalia keliuko į Girulius. Padėtis nepavydėtina, nes miškelis neabejotinai eilę metų buvo pavirtęs aplinkinių gyventojų ar pakeleivių patogiu šiukšlynu.

Nepabijoję ne itin švaraus ir ne itin širdžiai mielo užsiėmimo, talkininkai entuziastingai kibo į darbą, pasiruošę išvaduoti gražų gamtos kampelį nuo nemalonaus vaizdo. Nors gamtos išdaigos – smarki liūtis – šiek tiek sutrukdė, vis dėlto kelių kultūrinių sluoksnių šiukšlynas aštuonių talkininkų kompanijos įveiktas per dvi pavakares. Pririnkta per 100 maišų šiukšlių, krūva statybinių medžiagų, antkapių elementų ir senų padangų. Surinktų šiukšlių išvežimu pasirūpino UAB „Nemenčinės komunalininkas“.

Nors pasidžiaugėme pagaliau įveiktu nelengvu iššūkiu, tačiau Griovių draustinio šiukšlynų problema dar neišspręsta. Paėjus gilyn į mišką rasti dar keli, tiesa, kiek naujesni panašūs sąvartynai. Be to, dar laukia du dideli, analogiški sutvarkytajam šiukšlynai griovose tiesiog ant Neries kranto šalia Smiglių ir Pasienių kaimais.

Taigi draustinio sąvartynų sutvarkymo projektas tęsiamas šių metų rugpjūčio 2 d. 18 val. organizuojant antrąją talką miškelyje šalia Bieliūnų kaimu. Kaip ir pirmosios talkos metu iš Vilniaus žadame vykti organizuotai ir kviečiame visus norinčius aktyviai prisijungti registruojantis el. paštuvirgvingr@yahoo.com arba telefonais 8-610-67245, 8-654-73926 arba facebooke http://www.facebook.com/events/1261298624009035/1262598820545682/?notif_t=plan_mall_activity.

Prisiijungti šį kartą kviečiame ir Vilniaus rajono savivaldybę, Zujūnų seniūniją, vietos gyventojus, Neries regioninio parko direkciją.

Sutvarkius ir išvežus šiukšles, žadame įrengti įspėjamąsias lenteles, kad ši problema nebeatsinaujintų. Viena iš projekto užduočių bus ir atsakingų institucijų raginimas kuo greičiau išspręsti aprūpinimo konteineriais klausimą.

Šios idėjos tikslas ne vien sutvarkyti konkrečias saugotinas vietas, bet ir pakviesti visuomenę neužsimerkti prieš šią problemą. Neapsiribokime vien šiukšlintojų iškeikimu, nepasitenkinimu, kad kažkas nesutvarko, o patys imkimės iniciatyvos. Tam nereikalingos didelės investicijos, pakanka noro, pasiryžimo ir pasiaukojamo darbo, kurio nauda gamtai ir mums patiems – akivaizdi ir neįkainojama.

Na, o tuos, kurie, visgi, neatsispiria pagundai pigiai atsikratyti savo atliekomis, kviečiame susimąstyti ir gerbiant gamtą, kitų žmonių triūsa ir pačius save – pagaliau sustoti.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*