Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Eglutės Užgavėnių laužui

Kasmet Lietuvoje prieš Kalėdų ir Naujųjų metų šventes iškertama šimtai tūkstančių mūsų miškų gražuolių – eglučių. Šie medeliai, žinoma, galėjo augti ir dar ilgus dešimtmečius apgaubdami savo gyvybine energija teikti prieglobstį miško gyvybei bei mums visiems.

Labiausiai liūdina tai, kad vos keletą savaičių džiuginusios mūsų širdis ir suteikusios mūsų namams malonų miško aromatą, eglutės vėliau nukloja kiemus, laukus, gatves, patvorius arba lengva ranka negarbingai sugrūdamos į šiukšlių konteinerius.

Šiemet po žiemos švenčių maratono aktyviai įsijungę į kiemų švarinimo nuo išmėtytų eglučių akciją, susivienijimo „Žali.lt“ nariai ketina rimtai atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. Tuo tikslu nusprendėme prisijungti prie Vilniaus miesto Pilaitės mikrorajone keletą metų vykdomos akcijos panaudojant nupuoštus ir išmėtytus medelius Užgavėnių laužui.

Šiais metais kartu su Pilaitės seniūnija, Pilaitės kultūros centru ir UAB „Eika“, organizuojame žiemos palydėtuvių šventę, kurios metu atkreipsime visuomenės dėmesį į nupuoštų Kalėdinių medelių prasmingo panaudojimo idėją.

Kviesdami žmones ateityje nemėtyti nupuoštų medelių, verčiau atiduodant juos tikslingam panaudojimui, prašysime susimąstyti ar reikia kirsti juos tik dėl trumpalaikio džiaugsmo.

Taip pat pakviesime šalia kiekvieno daugiabučio pavasarį pasisodinti po eglutę, kuria galima bus grožėtis nuolat, kasmet per Kalėdas pasipuošiant gyvą.

Šventė vyks šių metų vasario 21 d., antradienį, aikštėje šalia Martyno Mažvydo progimnazijos tarp Įsruties, Tolminkiemio ir Vydūno gatvių. Pradžia – 17 val.

Renginio metu, be Užgavėnių laužo, kurio liepsnose prasmingai sudegs nupuoštos eglutės, vyks ir Užgavėnių šelionės.

Kaip ir būdinga Užgavėnių karnavalui, rungsi kanapinis su lašininiu, šėlios persirengėliai, skambės folkloro grupės „Rasoda“ dainos ir šokiai, vyks įvairiausios rungtys, žaidimai, vaišinsimės blynais ir arbata. Galiausiai, sudeginsime žiemos negandų simbolį – Morę, išvydami žiemą iš kiemo ir visų mūsų širdžių.

Kviečiame visus ateiti pasipuošus Užgavėnių karnavaline apranga, atsinešti blynų ar kitų vaišių, o svarbiausia, gerą nuotaiką!

Triukšmingai išvydami žiemą iš Pilaitės kiemo, prasmingai sudeginsime surinktus nupuoštus Kalėdinius medelius, suteikdami jiems šansą paskutinį kartą sušildyti mūsų širdis!

 

Virginija Vingrienė

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*