Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Delfi.lt rašo apie Žali.LT talką Griovių draustinyje

Prisijungdami prie kasmetinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom 2013“ žalieji toliau tvarkys Vilniaus rajone esančio Griovių geomorfologinio draustinio mišką. Pernai iškuopę du didelius nelegalius sąvartynus prie Bieliūnų kaimo, šiemet Žali.lt komanda, kooperuodamasi su Vilniaus miškų urėdijos Sudervės girininkijos darbuotojais pasirengę įveikti užterštą teritoriją šalia Karveliškių kapinėmis.

Anot susivienijimo Žali.LT koordinatorės Virginijos Vingrienės idėjos tikslas ne vien sutvarkyti konkrečias saugotinas vietas ir pakviesti visuomenę nešiukšlinti, bet ir paprašyti žmones neužsimerkti prieš šią problemą.

„Kviečiame visuomenę neapsiriboti vien šiukšlintojų smerkimu, iškeikimu, piktinimusi jais arba nepasitenkinimu, kad kažkas nesutvarko miškų. Svarbiausia, patiems imtis iniciatyvos ir parodyti pavyzdį kaip juos sutvarkant. Norime pasidžiaugti šiemetinės akcijos „Darom 2013“ iniciatorių suteikta proga pagaliau pažvelgti į šią problemą visos šalies mastu, pakviečiant visus padirbėti gamtos labui kartu“ – sako V. Vingrienė.

Kaip pastebėjo, susivienijimo Žali.lt narys, talkos organizatorius Donatas Vaičius, nelegalių ilgus metus besikaupusių šiukšlynų tvarkymas tikrai nemenkas iššūkis, lyginant su pavienių išmėtytų šiukšlių surinkimu miestuose ankstesnių akcijos „Darom“ talkų metu. „Vis dėlto, kaip jau ir pernai įsitikinome, tai nėra neįveikiama. Galiausiai, visą vargą atperka pasitenkinimas atsivėrusiu gražiu vaizdu, džiaugsmas padarius gerą darbą gamtai ir joje besilankančiam žmogui“, – teigia Donatas.

Žaliųjų manymu, svarbiausia ne vien sutvarkyti miškus, bet užtikrinti, kad ši atsinaujinti linkusi yda nebepasikartotų. Anot Žali.lt atstovų, pernai sutvarkius miškelį, įrengus įspėjamuosius ženklus ir pastačius papildomus buitinių atliekų konteinerius, gyventojai daugiau nebesiryžo jo teršti.

„Esame įsitikinę, kad kuo daugiau bus viešinamas šis klausimas ir imamasi veiksmų, organizuojant visuotines talkas, nepamirštant ir šiukšlių išvežimo kaimuose bei naujakurių gyvenvietėse užtikrinimo, žmonės palaipsniui susimąstys, susigės ir nebesigundys pigiai atsikratyti atliekomis gražiausiuose gamtos kampeliuose“, – kalba žalieji talkininkai.

Šaltinis – Delfi.lt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*