Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Apie mus rašo: Metas gelbėti kaštonus

Visoje Lietuvoje (kaip ir kitose šalyse) lėtai miršta vienas iš gražiausių miesto medžių – kaštonas, tapęs daugelio iš mūsų vaikystės ir kultūros simboliu. Jį pakirto lapuose parazituojantys ir žiemojantys mikrodrugiai, kuriuos sunaikinti galima tinkamai šiuos lapus pašalinus prieš žiemą – kompostuojant aukštoje temperatūroje ar sudeginant. Todėl kiekvieną rudenį būtina nesunki, bet visuotinė neabejingų žmonių pagalba.

Akcija „Gelbėkime kaštonus“ – tai susivienijimo Žali.lt, VšĮ „Mes Darom“ ir Žaliųjų sąjūdžio didesniuose šalies miestuose organizuojama visuotinė talka. Jos tikslas – ne tik informuoti žmones, kaip tinkamai apsaugoti Lietuvą puošiantį kaštoną, bet ir ateityje vystyti tolesnę veiklą aktyviai ginant daugelį šalies medžių, kuriems gresia populiacijos mažėjimas.

„Mes siekiame išsaugoti kaštonus ateities kartoms, nes šiuo metu juos itin puola mikrodrugiai – kaštoninės keršakandės,  graužiančios kaštonų lapus, dėl ko jie paruduoja ir ima kristi anksčiau, nei jiems derėtų. Itin svarbu, kad nukritę lapai būtų sugrėbiami, deginami arba kompostuojami specialioje temperatūroje, mat šie vabzdžiai itin ištvermingi ir neturi natūralių priešų – veiksmo turime imtis būtent Mes!“, – rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Spalio 2 d. (o kas gali – ir anksčiau) akcijos rengėjai visus kiemsargius, mokytojus, savivaldybių darbuotojus, gydytojus, verslininkus, visų profesijų ir amžiaus žmones, gyvenančius tiek didmiesčiuose, tiek atokesniuose Lietuvos kampeliuose kviečia sugrėbti kaštonų lapus, perduoti juos sunaikinimui ir taip stabdyti sparčiai Lietuvoje plintančių kaštoninių keršųjų kandelių poveikį šiems medžiams.

Norintys prisidėti, gali kreiptis:

Rūta Šetikaitė, ruta.setikaite@gmail.com, 864265208, zali.lt

Valdonė Daugėlaitė, vald.daugelaite@gmail.com, 861595760, „Mes Darom“

 

lrytas.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*