Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Aoie mus rašo: Žalieji: Druskininkai, Trakai ir Neringa gali netekti savo miškų

Seimo pavasario sesijai užregistruotas miškų įstatymo pakeitimo projektas leisti savivaldybėms plėsti gyvenvietes miestų teritorijose pažeidžia visuomenės interesus, sako žaliųjų atstovai.

Susivienijimas Žali.LT ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pateikė pareiškimą Seimo Aplinkos komitetui, kuriame išreiškė susirūpinimą, kad tokiu įstatymo projektu nusitaikyta į gražiausius šalies kampelius – Neringą, Trakus, Druskininkus.

Tokį savo nuogąstavimą žalieji pagrindžia faktu –  išimtinės sąlygos plėsti gyvenvietes miestuose suteikiamos savivaldybėms, kuriose miškingumas didesnis, nei 50 proc.

„Gyvenviečių plėtrai gali būti panaudoti apleisti plotai – nenaudojamų pastatų kvartalai, apleistos žemės ūkio paskirties žemės ar kitos teritorijos, kartu dar ir sutvarkant kraštovaizdį. Tuo tarpu tokios įstatymo pataisos sudarys sąlygas neribotam miško žemės paskirties keitimui, galimai prieštaraujant teisės aktų ir net Konstitucijos nuostatoms. Mūsų Konstitucija įgalina valstybę rūpintis gamtos ir jos objektų apsauga, saikingu gamtos išteklių naudojimu, jų atkūrimu bei gausinimu. Todėl miško žemės paskirtis leidžiama keisti tik išimtinais atvejais, susijusiais su visuomenės intereso tenkinimu“, – sako Žali.LT koordinatorė Virginija Vingrienė.

V. Vingrienės nuomone, toks besąlygiškas, greitas ir dažnas išimtinų atvejų keisti miškų žemės paskirtį suteikimas vis labiau priartina šalį prie neribojamos miško urbanizacijos ir miškų plotų mažinimo taip padarant nepataisomą žalą gamtai ir visuomenei. Juo labiau, kad vos prieš keletą mėnesių Seimas jau suteikė panašią galimybę, leidžiančią sodybų plėtrą miškuose.

„Lietuva beveik neturi kuo pasigirti ES kontekste, mūsų socialinė statistika tragiška, o šalies įvaizdį gerina nebent tik internetas ir miškai. Pagal miškų apsaugos lygį pirmaujame ES, tai pripažįsta ekspertai, bet kai kurie politikai nori sugriauti šį trapų pranašumą. Lietuva pavargo nuo siaurai tik savo sritį matančių politikų ir biurokratų.

Siūlomo sprendimo kontekste žaliuosius labai neramina galimas valstybinių šalies miškų užvaldymo ir privatizavimo procesas, gautinai atimat galimybę visuomenei juose laisvai lankytis“, – teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Žalieji tikisi, kad Seimo nariai atsitokės ir nepritars šiam visuomenės interesus pažeidžiančiam ir gamtai žalingam projektui.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*