Pagrindinis > Naujienos > Miškai > Akcija „Darom 2013“ – Žali.LT tęsia Griovių draustinio tvarkymą

Praėjusią vasarą inicijavę nelegalių sąvartynų miškuose tvarkymo talkas, susivienijimo Žali LT, entuziastai tęsia šį projektą. Prisijungdami prie kasmetinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom 2013“ šiandien žalieji toliau tvarko Vilniaus rajone esančio Griovių geomorfologinio draustinio mišką. Pernai iškuopę du didelius nelegalius sąvartynus prie Bieliūnų kaimo, šiemet Žali.lt komanda, kooperuodamasi su Vilniaus miškų urėdijos Sudervės girininkijos darbuotojais pasirengę įveikti užterštą teritoriją šalia Karveliškių kapinėmis.

Idėjos tikslas ne vien sutvarkyti konkrečias saugotinas vietas ir pakviesti visuomenę nešiukšlinti, bet ir paprašyti žmones neužsimerkti prieš šią problemą. Todėl kviečiame visuomenę neapsiriboti vien šiukšlintojų smerkimu, iškeikimu, piktinimusi jais arba nepasitenkinimu, kad kažkas nesutvarko miškų. Svarbiausia, patiems imtis iniciatyvos ir parodyti pavyzdį kaip juos sutvarkant. Norime pasidžiaugti šiemetinės akcijos „Darom 2013“ iniciatorių suteikta proga pagaliau pažvelgti į šią problemą visos šalies mastu, pakviečiant visus padirbėti gamtos labui kartu.

Nelegalių ilgus metus besikaupusių šiukšlynų tvarkymas tikrai nemenkas iššūkis, lyginant su pavienių išmėtytų šiukšlių surinkimu miestuose. Vis dėlto, kaip jau ir pernai įsitikinome, tai nėra neįveikiama. Galiausiai, visą vargą atperka pasitenkinimas atsivėrusiu gražiu vaizdu, džiaugsmas padarius gerą darbą gamtai ir joje besilankančiam žmogui.

Mūsų manymu manymu, svarbiausia ne vien sutvarkyti miškus, bet užtikrinti, kad ši atsinaujinti linkusi yda nebepasikartotų. Anot Žali.lt atstovų, pernai sutvarkius miškelį, įrengus įspėjamuosius ženklus ir pastačius papildomus buitinių atliekų konteinerius, gyventojai daugiau nebesiryžo jo teršti.

Esame įsitikinę, kad kuo daugiau bus viešinamas šis klausimas ir imamasi veiksmų, organizuojant visuotines talkas, nepamirštant ir šiukšlių išvežimo kaimuose bei naujakurių gyvenvietėse užtikrinimo, žmonės palaipsniui susimąstys, susigės ir nebesigundys pigiai atsikratyti atliekomis mūsų mylimuose miškuose. Ir kviečiame palaikyti šią idėją kitus. Juo labiau, kad miško tvarkymas dar nepabaigtas. Lieka dar daug nesutvarkytų vietų, gausybė senų sąvartynų, kurių kuopimo talkas tęsime vasarą.

Apir tai rašo: bernardinai.lt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*