Pagrindinis > Kita > Žaliųjų pergalė EP rinkimuose

Vakar įvykę Europos Parlamento rinkimai – neabejotina pergalė žaliesiems. Rinkimuose dalyvavo dvi žaliosios partijos, kurios bendrai surinko 10,17 proc. balsų. Iš jų 6,62% gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, bei 3,55% – Lietuvos žaliųjų partija. Ne mažiau džiugu, kad buvo iškovotas vienas Europos Parlamento nario mandatas. Greičiausiai dirbti į Europos Parlamentą vyks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė.

Įspūdingi ir Susivienijimo narių, kurie dalyvavo rinkimuose rezultatai. Štai Laurynas Okockis surinko 6698 reitingavimo balsus, Virginija Vingrienė – 5863, Arminas Moskevičius – 3526, Jūratę Mažeikytę – 2690, Tomas Tomilinas – 2146, Andrejus Gaidamavičius – 1674. Iš viso Europos Parlamento rinkimuose Susivienijimo Žali.LT nariams savo reitingavimo balsus atidavė gausus būrys rinkėjų, kurių bendra suma yra 22591. Rezultatai rodo, kad Lietuvos žmonės nėra abejingi aplinkosaugai ir žaliųjų idėjų sklaida Lietuvoje turi didžiulį potencialą.

 

Susivienijimas Žali.LT vienija įvairių partijų narius, kuriems yra artimos įstatuose numatytos vertybės. Susivienijimo narys yra ir Naglis Puteikis, kuris per pirmąjį LR Prezidento rinkimų turą surinko 114474 balsus. Vis dėlto Susivienijimas neatstovauja jokiai partijai ir yra politiškai nepriklausoma organizacija.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*