Pagrindinis > Kita > Žali LT vasaros sueigoje – naujos idėjos ir bendradarbiavimo tinklai

Iš vasaros kelionių, nuotykių, komandiruočių sugrįžę Žali LT nariai, savanoriai ir gamtosaugos tikslams neabejingi visuomenininkai pasitarė, kaip vystyti žaliąją organizaciją, jos aktyviausias ar naujas iniciatyvas.

Greta naujų ir pagyvenusių narių, susirinkimą aplankė “CoolŪkio” ir Studentų gamtininkų draugijos atstovai. Sutarėme, kad miesto/bendruomenės daržus reikia plėtoti toliau ir su nauja energija bei kokybe. Vis dar laukiame visų, kam įdomi ši idėja – prisidedant ne vien rankomis, bet ir mąstymu, idėjomis, organizavimu. O kokios pagalbos reikia CoolŪkiui ir studentams gamtininkams?

Ingrida Milko iš “Young Friends of the Earth” stovyklos parsivežė šviežių idėjų ir, žinoma, lankstinukų. Stovyklos workshopuose su kitais savanoriais ir aplinkosaugos aktyvistais jaunoji visaginietė daugiausiai kontempliavo zero waste idėjas ir kviečia jungtis kuriant konkrečius šios atliekų mažinimo iniciatyvos veiksmus. Dar Ingrida papasakojo, kad YFOEE agituoja ne šiaip už klimato kaitos įveikimą, bet už klimato teisingumą apskritai, įtraukiant ir tokias problemas kaip socialinė nelygybė, žmogaus teisės, pabėgėlių ir migracijos iššūkiai ir t.t. Žali veteranai gyrėsi, kad su tokiomis mintimis buvo kurtas ir lietuviškas žalias susivienijimas: žaliasis aktyvizmas įmanomas tik su žmogaus teisių sąmoningumu ir socialiniu teisingumu.

Mažiau kalbėjome apie temas ir iniciatyvas, kurias verta atskirai priminti ir kviesti prisijungti prie jų klestėjimo:
– Miesto želdinių gynimo ir galimai naujų sodinimo iniciatyvos jau šį rudenį. Jei tau rūpi miesto medžiai, o gal net savo rankomis vieną kitą augintum – būtinai susisiek zali.vilnius@gmail.com
– Spalio mėnesį Žemės draugai organizuoja Pasaulinį klimato veiksmą. Organizuosime akcijas ir Lietuvoje: Vilniuje ar ir kitur? Kokias konkrečiai?
– Lapkritį reikia minėti “Nepirk nieko” dieną, kuria skatinamas dėmesys perdėtam vartojimui (ir kartu atliekų gaminimui). Tądien galėtume mainytis gerais, taisytinais ar savo gamintais daiktais viešose erdvėse.
– Kokia bus kitų metų “Žemės valanda”?
– Ekonominių alternatyvų sklaida. Kaip kovosime prieš eikvojantį dabartinį modelį, paremtą begalinio augimo idėja?
– Naujo aktyvizmo ir žalių naujienų portalo kūrimas
– Jūsų pasiūlymai?

20170808_215911

Kita sueiga planuojama rugpjūčio 22-24 dienomis. Žali LT susitikimai atviri visiems, kas nori imtis ekologinės lyderystės ir aktyvizmo ar tenori pasiklausyti, siūlo bendradarbiauti ar ketina tik kritikuoti – laukiami visi!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*